Olen lukenut tämän palstan juttuja, toivoisin saavani vastauksia teiltä ja ajatuksianne.
Miksi te "harrastatte" magiaa? Mikä siinä kiehtoo? Osalla teistä on halu kokeilla "mustaa magiaa", elementtien käyttöä, jopa kostoa jollekin.
Kyllä te voitte kaiken saavuttaa jos siihen määrätietoisesti pyritte. Te osaatte luoda ja käyttää alkemiaa. Te voitte vaikuttaa universumiin ja sitä kautta muokata omaa ympäristöänne. Kysymys kuuluu mihin te kaikkea voimaa käytätte?
Te luotte joka teollanne, sanallanne, ajatuksillanne, tunteillanne, liikkeellänne joka hetki jotain. Kaikki on lopuksi vain energiaa, jopa ajatuksenne ovat pieniä energioita. Energiahan ei koskaan katoa mihinkään. Alkemia on transformaatiota, elementtien jotka sijaitsevat itsessä, ja ympäristössäsi. Koska energia ei katoa ja on olemassa karma, miksi käyttää luomista ja energiaa johonkin joka ei edistä rakkautta, myötätuntoa, harmoniaa.
Kaikki mikä vaikuttaa itsessänne, vaikuttaa myös ympäristöönne ja siihen mitä voimia kohdistuu myös teihin, jos ei nyt niin tulevaisuudessa. Ajatelkaa mitä saatte aikaiseksi, olkaa tietoisia vastuustanne.
Jos olisimme täysin tietoisia emme käyttäisi emmekä tekisi mitään muuta kuin sitä mikä on rakastavaa, puhdasta, harmonista. Siihen meidän tulisi pyrkiä. Siihen minä ainakin pyrin.
Säteilemään rakkautta, harmoniaa. myötätuntoa ympärilleni ja siten auttaa ympäristöäni ja muita.
Vaikka meillä olisi mitä voimia emme milloinkaan ole voimakkaampia tai parempia kuin toiset ihmiset, vaikka pystyisimme tekemään ihmeitä ja siirtämään vuoria emme ole mitään ilman rakkautta. Näin se myös ilmaistaan raamatussa. Ja se on totta.
Minä aion omistaa kaiken voimani muitten auttamiseksi, ja se voima mikä teillä on, ei ole teistä vaan se on teille annettu, te olette se kanava mitä kautta voima toteutuu. Ja on teidän päätettävissänne mihin te sitä käytätte. Siinä on valinnanvapaus ja myös siinä kuinka te asioihin suhtaudutte.
Hyvää ja aurinkoista kevättalvea kaikille :)
Magia
zoroaster
1
271
Vastaukset
- Jassshu
En tiedä.. se on vaa jännää :) enkä miä ainakaa aijo sitä käyttää mihinkään pahaan..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial91666Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras1301661Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva2521188Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221078Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.2071053- 128929
- 284880
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt3877- 10865
Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks49858