GarageBand mistä esiin?

kitara kaapissa

Koneessa pitäisi olla GarageBand-ohjelma, mutta mistä sen löydän?

3

354

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dsccca

      Klikkaa alapalkista Finder (naamankuva), sitten valitse "Ohjelmat", ja senjälkeen "Garageband". Jollei ohjelmaa ole luettelossa (eikä muitakaan "luvattuja" ohjelmia), asenna koneen mukana tulevalta ohjelmien levyltä kaikki.

      • kitara kaapissa viel

        Finderissa ei sitä ole. Ohjelmien asennus dvd pyöri vuorokauden eikä mitään valmista!
        Miten tää homma toimii?
        Ok, en oo mikään tietsikkanero, mutta jotain rajaa. Toivottavasti se Protection Plan auttaa. Kokemuksia, auttaako?


      • hhhkööä
        kitara kaapissa viel kirjoitti:

        Finderissa ei sitä ole. Ohjelmien asennus dvd pyöri vuorokauden eikä mitään valmista!
        Miten tää homma toimii?
        Ok, en oo mikään tietsikkanero, mutta jotain rajaa. Toivottavasti se Protection Plan auttaa. Kokemuksia, auttaako?

        Jos Garageband on asennettu, pitäisi alapalkissa näkyä kitaran kuva. Jollei näy, sen (ja monet muut mukana tulevat varusohjelmat) voi asentaa "Applications Install" -levyltä. Se toinen levy on järjestelmän asennukseen.

        Garageband ei ole kovinkaan kummoinen ohjelma, sillä se on riisuttu versio, ja kaikki jutut eivät ole siinä saatavissa. Jos nauhoittelee pelkästään kitaralla, on Aucacity kätevämpi valinta. Olettaisin, että erilaisia saundeja saa kitaraan helpommin erilaisilla kitaran ja äänikortin väliin laitettavilla vimpaimilla, jotka eivät maksa paljoa. Niitä saa musiikkikaupoista. Niiden etuna on se, että on helpompi laittaa vaikka paperille muistiin käytetyt asetukset, ja jos systeemi tilttaa, jää aina jotakin kättä pidempää.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      80
      3422
    2. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      4
      1384
    3. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      4
      1181
    4. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      26
      1106
    5. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      68
      820
    6. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      45
      798
    7. Mistä tietää, onko hän se oikea?

      Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha
      Ikävä
      60
      754
    8. Miten voitkin olla aina niin fiksu

      ...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä
      Ikävä
      45
      749
    9. Oot kyl rakas

      Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t
      Ikävä
      29
      713
    10. Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."

      Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve
      Suomalaiset julkkikset
      4
      697
    Aihe