snoukkaaja

snoukkawanabee

Moi
Olin tänään päivällä tuossa Kisahallin vieressä kallioilla katselemassa lautailijoita. Kuka tunnistaa äijät, taitavia laskijoita ja tekivät laskuista filmejä. Puhuivat lontoonkieltä. Olikohan jotain kuuluisuuksia? Löytyisiköhän äijiltä matskua netistä . Osaisinpa itsekkin noin hienosti.Jos joku tunnistaa olisi mukava tietää ketä ukot olivat?

2

333

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lautamieees

      Näin samat kundit, olivat kyllä taitavia.

      • fsdsadfasffghfhjghkg

        Pk-seudul käy aika paljon kuuluisuuksia ja eri maiden eri leffaporukoita kuvailemassa, niissä samoissa jengeissä pyörii myös paljon suomilaskijoita. Tuo alkaa olla jo arkipäivää, että snoukkaajia näkee kaupungissa, sillä sekin laji kehittyy ja uutta tulee. Itse lautailijana tunnen muutamia kovemman luokan laskijoita, mut ihan rentoja tyyppejä on.

        Mummojen ei kannata arvostella, jos näkee snoukkaajia kaupungilla, sillä kukaan mummo ei voi tietää ketä dissaa. Onko mummolla sen jälkeen hauskaa, kun lehdessä huippu ulkomaalaislaskija haukkuu suomalaiset pystyyn sen yhden muorin takia?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      391
      1453
    2. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      71
      788
    3. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      37
      726
    4. Mulla on ikävä sua

      Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri
      Ikävä
      29
      674
    5. Ajatteletko usein vielä

      Meitä?
      Ikävä
      50
      642
    6. Jännitän sua!

      En tiedä miksi! 🤭
      Ikävä
      44
      635
    7. SDP: tiukkaa maahanmuuttopolitiikkaa ilman rasismia

      Analyysin mukaan demareiden uuden maahanmuuttolinjan suurin ero konservatiivioikeiston vastaavaan on rasismin puute. ht
      Maailman menoa
      381
      607
    8. Miksi meidän yhteys vain

      Säilyy? Säilyy ja säilyy? Joku syyhän siihen on?:))
      Ikävä
      63
      543
    9. Kun tulet mun luo

      Mies, niin tuotko suklaata tullessasi? ;)
      Ikävä
      88
      527
    10. kasariperjantai 2026

      Ajatuksia vuoden 2026 kasariperjantaista...ainakin porukkaa oli mun mielestä liikkeellä tosi paljon ja fiilinki noin yle
      Iisalmi
      21
      474
    Aihe