Sain mitä halusin

Turhaa ehkä..tuuli vie sinut pakkasen kyyneliin..hetkeen yön pimeisiin...
186
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ja mitäköhän sinä halusit?
Sekoittaa pääsi,
vai ehkä jonkun toisen?
Halulla on määränpäänsä
tunteilla kohteensa.
Mutta kuka olisi minun holhoojani,
silloin kun olen rakkauden rintamalla?

Se sekoittaa minut,
se vie vesiin jossa hukun.
Vesiin jossa en tiedä kuinka uida.

Kuka minut ohjaisi oikeaan suuntaan,
oikeilla vedoilla ja potkuilla.
Minä hukun.
Hukun rakkauteen, jota ei ehkä edes ole!
Ja olen omillani. Ei holhoojaa, ei ohjaajaa.
Kuka minua ohjaisi rakkauden rintamalla?
Sinäkään et sitä tee!!

Mitä sinä sitten halusit?
Sekoittaa oman pääsi?
Vai jonkun toisen?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


harr kirjoitti:

Turhaa ehkä..tuuli vie sinut pakkasen kyyneliin..hetkeen yön pimeisiin...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu