Olen uutta televisiota hankkimassa. Nuo isot Full-HD plasmat ovat aika houkuttelevan hintaisia. Löytyykö netistä jotain testiä, mikä malli on testivoittoja vienyt?
Huomaako katsellessa eron plasman, LCD:n tai LED-telkkarin välillä? Onko niissä merkittävää eroa?
Onko muuten kellään tietoa koska antenniverkon tallentavia HD-boxeja tulee myyntiin? Sellainen olisi tarkoitus ostaa sitten myöhemmin.
Uuden telkkarin hankinta
1
215
Vastaukset
- tietäjä.
Kun haluaa kysyä televisioista jotain, niin ensimmäiseksi ainakin minulle juolahtaa mieleen palsta kuten "tv ja radio ----> laitteet".
"Löytyykö netistä jotain testiä, mikä malli on testivoittoja vienyt?"
Löytyy, esim. googlella muutamassa minuutissa. Tekniikan maailman ja Mikrobitin testejä voi ostaa luettavaksi kätevästi netistä. TM-testit ovat perinpohjaisempia mutta kyllä MB:nkin ihan kelpoja ovat. Sitten on hifimaailma-lehti, mutta se pitää käydä lukemassa kirjastossa. Noista kolmesta saa kaiken tarpeellisen tiedon televisioista, ja loput ratkaisee oma pää, ei nettikeskustelut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä372929- 622304
- 1732285
Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?331988- 141340
Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411336Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?221333- 101214
- 111194
- 221191