Pirkka-niksi avainkortille

Huomasin tässä päivänä eräänä, että avainkortti sopii kuin nakutettu farkkujen ns.pikkutaskuun.
1620
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Itse löysin Lagunan avainkorttikoteloon hyvin yhteensopivan jonkun vanhan Bilian avainperän, sellainen nahkaläpyskä jossa toisessa päässä neppari. Nepparin avulla saa lukittua tohon koteloon, menee siis siihen reiälliseen päähän sisäkkäin. Renkaaseen jatkoksi pieni niveljatko ja toisessa päässä kulkevat sitten kotiavaimet yms. aina mukana.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


roger kirjoitti:

Huomasin tässä päivänä eräänä, että avainkortti sopii kuin nakutettu farkkujen ns.pikkutaskuun.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu