Koskahan Windows 8 tulee markkinoille pöytäkoneisiin ja kannettaviin, kun se on tulossa lähiaikoina tablettitietokoneisiin. Kannattaako ostaa uutta pöytäkonetta sitä ennen?
Windows 8
8
363
Vastaukset
Kukaan ei tiedä tarkasti, tuskin edes MS:llä tarkkaa aikataulua.
Tällaisen kuukletin
First Windows 8 Release Date Rumor Surfaces: January 7, 2013
Ja niinkuin näkyy- "Rumor" huhu
http://itknowledgeexchange.techtarget.com/vista-enterprise-desktop/first-windows-8-release-date-rumor-surfaces-january-7-2013/
Tablettikoneisiin tulee ensin ja on aivan eri juttu kuin pöytäkoneisiin tuleva.
Kyllä XP:llä pärjää jos vaan kone pysyy kasassa W8:aan asti.- ..
Tässä surffailen vauhdilla Windows 98 SE:llä, ja ei ole mitään hinkua tai tarvetta uudempiin.
Tämä on lisäksi tietoturvallisempi, kuin nyky-Windowsit, kun tähän ei kukaan viruksiaan rakenna ja kohdista. - Per S. Silmä
.. kirjoitti:
Tässä surffailen vauhdilla Windows 98 SE:llä, ja ei ole mitään hinkua tai tarvetta uudempiin.
Tämä on lisäksi tietoturvallisempi, kuin nyky-Windowsit, kun tähän ei kukaan viruksiaan rakenna ja kohdista.Heh, älä nyt viitsi näin aloittelijoiden palstalla trollailla vastuuttomasti
Ei mitään järkeä kun Windows 8:ssa ei ole XP Modea eikä oikein mitään samoja ohjelmia saa toimimaan, ja ohjelmista on helposti pulaa kuten oli Windows Vistalla. Lisäksi muutokset on niin isoja, että menee vaan vaikeammaksi opetella sitä kuin Windows 7:aa.
Windows XP:n kannattaa jäädä roikkumaan vain silloin jos vaihtaa toisen merkkiseen käyttöjärjestelmään seuraavaksi.Per S. Silmä kirjoitti:
Heh, älä nyt viitsi näin aloittelijoiden palstalla trollailla vastuuttomasti
trollaa koska vieläkin tulee koneita fiksattavaksi missä on 98 käyttiksenä. tosin alan liikkeet eivät ota niitä enää vastaan mutta mä otan. sama mistä ne kymppinsä saa :)
Sellaiset 3v niin alkaa olla joten kuten valmis käyttöön. Windowsia jos haluaa niin Windows 7 64-bit Professional on oikea valinta. Sehän on ihan kohta riittävän valmis käyttöön kun näillä näppäimillä tulee SP1:llä myytävät koneet myyntiin. Windows 8:lla sitten 3v eteenpäin mutta sillä tietysti on vähän omat hankaluutensa kun muuttelevat Windows Vistan tapaan enemmän ja ohjelmia ei saa niin hyvin toimimaan kuin Windows 7:lla.
Eli jos haluaa Windowsin niin Windows 7 64-bit SP1 Professional ihan kohta ja sitten 6v kuluttua uusi kone Windows 9 SP1:llä mikäli haluaa jatkossakin käyttää Windowsia.harrastelijakirurgi kirjoitti:
tässä hetkessä äläkä kolmea-kuuttavuotta etu/taka ajassa.
Jos ostetaan jotain minkä halutaan kestävän 6v niin sitten pitää huomioida ne muutokset. Jos ostaa vaikka huomispäiväksi niin sitten ei tarvitse miettiä kuin huomispäivää.
Windows 8 on siellä 3v tulevaisuudessa ajankohtaista. Windows 7 64-bit SP1 Professional on sitten tänä päivänä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad591105- 42861
- 51641
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että315627Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän114604- 51598
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38595- 93590
- 56554
- 65514