The Affecto, suomalainen roolipeli!

TA_Samppu

Terve kaikki! Olen jo pitkään (nyt 1,5 vuotta) tehnyt tätä projektia (tein ennen peliä The Role, nyt olen siirtynyt uuteen, mutta samaa sarjaa ikään kuin).

Tämä, minun oma pelini, kehittyy aivan jatkuvasti ja joka päivä! Olen suunnitellut julkaisevani pelin demon seuraavalla viikolla, tai mahdollisesti vasta sitä seuraavalla, mutta se on joka tapauksessa tulossa vihdoinkin julkaistuksi.

Pelistä voi lukea, ja kysellä asioita sen blogissa, joka on kaikille avoin! Vastaan siellä todella nopeasti, ja laitan joka päivä uuden kuvan peliin liittyen, ja uuden infon (jos en vain ole sairas/lomalla). Käykää ihmeessä lukemassa blogia.

Itse pelistä en viitsi tässä kertoa, koska tylsistyisitte minun romaaninpituisiin selostuksiin hetkessä. Blogista kaikki kuitenkin selviää, ja vieläpä ehkä mukavammalla tavalla.

LINKKI: http://theaffecto.blogspot.com/

1

243

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • diyskis

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, mitä minun pitäisi tehdä

      Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur
      Ikävä
      181
      2536
    2. Miksi teillä meni...

      ...välit poikki kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      188
      2090
    3. Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen

      Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍
      Ikävä
      177
      1955
    4. Sofia Virralla ja Minja Koskelalla ei mitään käsitystä terveyskeskusmaksuista!

      Vasemmistopimut Sofia ja Minja täysin ulkona sote asioista, ei minkäänlaista käsitystä edes mittaluokasta, missä terveys
      Maailman menoa
      122
      1751
    5. Nainen näytät mummolta. :D

      Siks sua ei huoli kukaan.
      Ikävä
      147
      1670
    6. Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."

      The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise
      Tv-sarjat
      31
      1655
    7. Varattais lähihotellista

      🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää
      Ikävä
      179
      1255
    8. Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!

      En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,
      72
      1227
    9. Juusolle sataa vihaisia viestejä hoitajilta ja loput nauravat hänelle

      Ei löydy montaakaan, joka kehuisi Juuson toimintaa ministerinä: "Selvä enemmistö Juuson päivitykseen reagoineista on su
      Perussuomalaiset
      171
      1215
    10. Persuehdokas uhkasi tappaa "jätkän" ja ravintolayrittäjän

      Kuuntele tästä kuinka meuhkaa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c
      Perussuomalaiset
      80
      1171
    Aihe