Kovia lukuja IE:llä

11187
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Oho, aika hyvin.

Mutta tässä huomaatkin varmasti yhden jutun: Microsoftin oli pakko tehdä jotain kun kilpailijat pyyhkäisi ohitse rytinällä, kilpailu siis pakotti Microsoftin parantamaan. Eikös olekin hyvä että on kilpailua?

IE:hen en nyt kyllä samantien vaihda mutta hyvä hommahan tuo tulos on.

Äänestä
  • Jos tuo perustuu johonkin testiin niin olen 100% varma että sen taustalta löytyy joko Microsoft tai jokin sen "kumppani" ;)

    Äänestä

  • old_profile_3778 kirjoitti:

    Jos tuo perustuu johonkin testiin niin olen 100% varma että sen taustalta löytyy joko Microsoft tai jokin sen "kumppani" ;)

    "As Rouget has pointed out, the table is based solely on Microsoft's own test cases and omits prerelease versions of other browsers."

    Just..

    Äänestä

  • Kun Google alkoi puuhata Chromea niin mietin jo silloin miten Firefoxin laita jatkossa (Mozillan rahat tulee lähinnä Googlelta, tai tuli?) ja kyllä tuo FF on Chromen julkaisun jälkeen alkanut hiipua ja jäämään muista jälkeen. Veikö Google koodareita.

    Äänestä

  • old_profile_3778 kirjoitti:

    Jos tuo perustuu johonkin testiin niin olen 100% varma että sen taustalta löytyy joko Microsoft tai jokin sen "kumppani" ;)

    Sehän se testailee ja antaa vääristyneitä arvosteluja testeistä ?

    Äänestä


  • exergyn valheita kirjoitti:

    Sehän se testailee ja antaa vääristyneitä arvosteluja testeistä ?

    Otitko jonkun katumus-itsesäälipillerin vai miksi ryhdyt tähän?

    Äänestä

  • uilkglli kirjoitti:

    Kun Google alkoi puuhata Chromea niin mietin jo silloin miten Firefoxin laita jatkossa (Mozillan rahat tulee lähinnä Googlelta, tai tuli?) ja kyllä tuo FF on Chromen julkaisun jälkeen alkanut hiipua ja jäämään muista jälkeen. Veikö Google koodareita.

    Mutta Chromium toimi mainiosti, todella nopea selain. Siinä jää joku duunipaikan IE8-viritelmä itkemään ulkohyyskään omaa onnettomuuttaan.

    Äänestä

Asensin nyt tämän IE9: n ja kyllä tämä aika nopea on esim. täällä Suomi24:ssä kaikkine Flash-paskoineen.

Äänestä
  • "Flash-paskoineen."

    mitä ne on?

    Äänestä

varsinkin ie8Lla. 22 out of 700, tosi kovia lukuja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


webbailuvehkeet kirjoitti:

Siinä puhuu fakta ei mututuntuma:
http://static.arstechnica.com/02-16-2011/IE_web_standards.png

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu