Onko kellään tietoa mitä mahtaa esim. jeepin/mönkijän vuokraus samuilla maksaa? Ja vuokrataanko niitä edes ilman kuljettajaa?
Mopolla itse en ole koskaan ajanut ja siksi toi nelipyöräinen olis mukavampi vaihtoehto ja vielä kun on lapset mukana, olis ehkä(?) turvallisempaa!?
JEEPIN VUOKRAUS
4
280
Vastaukset
- höpö höpö
järkeä tuossa on kun taksit ovat lähes ilmaisia. Liikenne on erittäin vaarallista ja pelkästään vasenliikenne tuottaa ongelmia. En edes miettisi mokomaa jos vielä lapsia mukana....
- Hiii
Moi!
Me mietitään täällä myös, että henkilöauton vuokraus Samuilla olisi turvallisempaa kuin lavatakseilla kulkeminen esim. vauvan kanssa.
Ja muutenkin helpottaisiko Samuilla liikkumista - vai onko siis ihan päin vastoin sitten käytännössä?
Mitä mieltä siellä käyneet ovat?
*kiitos etukäteen* - 12+3
Hiii kirjoitti:
Moi!
Me mietitään täällä myös, että henkilöauton vuokraus Samuilla olisi turvallisempaa kuin lavatakseilla kulkeminen esim. vauvan kanssa.
Ja muutenkin helpottaisiko Samuilla liikkumista - vai onko siis ihan päin vastoin sitten käytännössä?
Mitä mieltä siellä käyneet ovat?
*kiitos etukäteen*Samuillakin valitettavasti pyörii taksikartelli. Ei niin paha kuin esim. Phuketissa, mutta kuitenkin. Muista myös se, että jos johonki törmäät, niin Farang on aina syyllinen (eli sinä). Mopolla ajelu on tosi hauskaa, mutta siinä on ne omat vaaransa.
On se loma aivan erilainen kun pääsee itse kiertelemään paikoissa. Ei tartte turvautua aina rahastuskyyteihin. - ........
12+3 kirjoitti:
Samuillakin valitettavasti pyörii taksikartelli. Ei niin paha kuin esim. Phuketissa, mutta kuitenkin. Muista myös se, että jos johonki törmäät, niin Farang on aina syyllinen (eli sinä). Mopolla ajelu on tosi hauskaa, mutta siinä on ne omat vaaransa.
On se loma aivan erilainen kun pääsee itse kiertelemään paikoissa. Ei tartte turvautua aina rahastuskyyteihin.Tämä pitää täysin paikkaansa, eli taksilla on tosi kallista kulkea kun ne rahastaa ulkomaalaisilta niin paljon! Maksaa n.200-400 bahtia pienestäkin matkasta ja skootterin saa taas vuokrattua 200baht per päivä ja se on niiiiiin kätevä!!
Jeepin hintoja en tiedä, mutta suosittelen vuokraamaan oman kulkuneuvon, koska sillä näkee niin paljon enemmän kaikkea paljon paljon halvemmalla..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka ei suostu laskemaan bensan hintaa
Sanna laski esimerkiksi sähkön arvonlisäveron 10 prosenttiin, jonka Riiikka anosti 25,5 prosenttiin. Sannan aikaan bens162819Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin
Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n1092610- 1782492
EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa
Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt1702168Oliko se oikeasti epäselvää
sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men1241674Kristityt kastoiva alunperin upottamalla - upotuskaste annettiin vain uskoon tulleille aikuisille
Raamatussa on käännösvirhe. Kaste tulisi olla upottaa veteen, jota kreikan sana baptizo tarkoittaa. Aluseurakunta kast4581139- 84888
- 45797
Kievarin pöydät
Minkä helvetin takia kievarissa on laitettu pöytä laulajan taakse. Siellä huutavat nuoret niin että et omaa ääntäsi kuul15752Muslimiyhteisö jyrähti - Kova vaatimus Orpolle ILtalehti
Eiköhän se ala olla aika pistää stoppi noille muslimien vaatimuksille Suomessa ? Ei Suomessa ole pakko oll152750