Kleopatra Tower huoneistohotelli

Heipat ! 1.5. ekaa kertaa lähdössä Alanyaan ja otsikossa mainittuun hotelliin. Kokemuksia hotellista ja Alanyasta yleensä olisin vailla :D Kiitos !!
7646
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

No että.... eikö kukaan ole käynyt siellä hotellissa tai Alanyassa ???

Äänestä

Ko hotellissa en ole käynyt. Alanyassa, Kemerissä ja Bordumissa. Alanya näistä paikoista on ollut mieluisin. Siellä onkin tullut käytyä useammankin kerran. Hyvin on syöty, ostoksia tehty, aurinkoa palvottu, kylpylässä ja kauneushoitolassa virkistäydytty ja vähän nähtävyyksiäkin katseltu. Siis etupäässä on haluttu rentoutua ja lepäillä vaikka kuumakin on ollut. Valitsen hotellin mikä on luokiteltu vähintään *** ja myös ilmastointi on mahdollista. Matkustan kesä-syyskuu akselilla. Turkkilaiset ovat ystävällisiä eikä heistä ole ollut riesaa. Asenteeni on iloinen lomamieli!

Äänestä
  • Kiitos vastauksestasi. Vielä kun joku viitsisi kommentoida tuota hotellia...
    Mutta kai se sitten paikan päällä selviää minkälainen se on : )...
    Kolme tähteä on ainakin luokitus ja kuvat Deturin nettisivuilla näyttävät hyviltä.

    Äänestä

  • Aurinkoa : ) kirjoitti:

    Kiitos vastauksestasi. Vielä kun joku viitsisi kommentoida tuota hotellia...
    Mutta kai se sitten paikan päällä selviää minkälainen se on : )...
    Kolme tähteä on ainakin luokitus ja kuvat Deturin nettisivuilla näyttävät hyviltä.

    Hei nim. Aurinkoa :)

    Mitä pidit hotellista? Olisi kiva kuulla kokemuksia, kun harkinnassa olisi sama huoneistohotelli ensi kesän reissulle. Tästä hotellista löytyy aika vähän tietoa ja kokemuksia :/

    Äänestä

Yksi parhaista huoneistoista Alanyassa sanoisin. Puolet huoneista etelään ja jos siis tuuri käy niin saa jättikokoisen partsin suoraan aurinkoon. Myös sijainti todella hyvä. Ollaan tykätty ja palataan taas.
Ja vastapäätä hotellia on plussana tosi upea kauneushoitola jota esim. Detur suosittelee. Ollaan käyty sillä kahdesti ja hoidot olleet upeita ja halpoja.

Äänestä
  • Kiva kuulla kyseistä hotellista...sinne olemme menossa huhtikuussa. Onko jotain kerrottavaa esim.aamupala ja ruokailu, henkilökunta? Kaikki tiedot/vinkit tervetullutta tietoa teiltä jotka olette vierailleet Kleopatra Tower huoneistohotellissa.

    Äänestä

Suosittelen Kleopatra toweria,todella hyvä ja siisti hotelli sekä hyvä palvelu...ja mihinkään ei liian pitkä matka , kävellen liikuttiin lasten kanssa. Hyvä henkilökunta oli ainakin silloin ku olimme siellä 09/11, henkilökunta voi vaihtua.Saimme heistä ystäviä ja lapsista pitävät todella paljon.Eläimmiä hotellilla oli : koira Basha,kissa ja puhuva papukaija. Allasbaarista saa tilata ruokaa,ruokalista on. Aamupalan teimme itse.
Turkkilainen iltaan osallistuimme ja ruoka oli hyvää. Hotellin kauppaa suosimme, iloinen ja ystävällinen kauppias.
Lapsemme oli isovanhempien kanssa siellä uudestaan 09/12 ja edelleen tykkäsivät hotellista...ja jos kysyn lapsilta mihin hotelliin niin vastaus on Kleopatra Tower :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Aurinkoa :) kirjoitti:

Heipat ! 1.5. ekaa kertaa lähdössä Alanyaan ja otsikossa mainittuun hotelliin. Kokemuksia hotellista ja Alanyasta yleensä olisin vailla :D Kiitos !!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu