Mitä Hollollan kunnanvaltuusto tekee työkseen?

Äänestelijä

Miten kauan valtuusto työskentelee kerrallaan tai vuodessa?

6

365

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Wain

      Käy lukemassa Hollolan kotisivuilta valtuuston pöytäkirjat. Tai käy kunnanvirastolla.

    • Tarkkailukarjakko

      15 minuuttia kestää valtuuston kokous. Hollolassa ei ole oikein keskustelua tai sitten se käydään suljetuin ovin lautakunnissa.

      Hollola saisi ottaa vastuuta kuntaintegraatiosta Kärkölän ja Hämeenkosken kanssa eikä vain olla itsetyytyväinen.

      Orimattilan kaupunki jotenkin kehittää Päijät-Hämettä Pennalassa. Sen sijaan Hollolalta on ote kirvonnut uuden kunnanjohtajan aikana Nostavan jälkeen.

      Joku on tulppana Hollolan kehitykselle.

    • Amalia Armas

      Hollolan kunnanvaltuusto tietenkin valmistautuu kunnallisvaaleihin.

    • Asukas 4

      Hollolan kunnanjohtaja Rahkonen on ihmeellisen näkymätön ja passiivinen persoona. Häntä ei näy missään. Toista oli aiemman kunnanjohtajan aikana. Silloin kuntaa kehitettiin näkyvästi ja aktiivisesti.

    • Corpus Corvus

      Rahkonen ei Suur-Lahden kannattajana tietenkään uskalla kohdata Hollolaa kannattavia kuntalaisia. Rahkosen ensimmäinen virkatoimi oli siirtää Hollolan Asuntotalot Oy:n vuokra-asunnot valtakunnalliselle kartellille, joka olisi kieltänyt asuntopolitiikan.

      Kun Rahkonen on Hollolan Keskustan Hollolan kunnan lopettajaksi palkkaama virkamies, ei häneltä tietenkään voi odottaa mitään kehittämistoimia, vaan pelkkiä vihreitä tukahduttamistoimia.

      Hollolan Keskusta puolestaan ei saa itseään liikkeelle, koska Rehula on samaa mieltä.

      No Suomen Keskustan 12,3%:n kannatus tehnee tästä lopun 2015 eduskuntavaaleissa.

      • Asuntotalot

        Kyllä ne Hollolan Asuntotalot on vieläkin kunnan omistuksessa, valitettavasti.
        Kunnanjohtajalla ei ole edes valtaa edellä mainittuun toimenpiteeseen.
        "Sillä varmuudella minkä täydellinen tietämättömyys antaa"


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      384
      5749
    2. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      15
      1722
    3. Onko kaivatullasi ruuvit löysällä

      eli himmeä pääkoppa? 🪚
      Ikävä
      106
      991
    4. Moraaliköyhä S-ryhmä

      S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko
      Tampere
      95
      904
    5. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      132
      862
    6. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      51
      860
    7. Miltä se tuntui

      Miltä se tuntui, kun ymmärsit minun ikävöineen sinua?
      Ikävä
      78
      851
    8. Asentajako putosi radiomastosta

      https://www.is.fi/tampereen-seutu/art-2000011707236.html Ihminen on kuollut pudottuaan radiomastosta Tampereen Teiskoss
      Tampere
      45
      850
    9. Haikeaa miten kaikki meni

      Ei ole rohkeutta enää nähdä. Koska pelkään, että haavat aukeaa. Ikävä on silti, vaikka en vastannut...tiedät mihin.
      Ikävä
      56
      827
    10. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      41
      823
    Aihe