Ihmettelen kovasti tuota Angry Birds pelin suosiota ja sitä kuinka se on suomalaisen pelifirman keksintö? Kyseinen pelihän on suora kopio nettiselaimella pelattavasta Castle Crusher pelistä...Ettäkö suomalainen keksintö?
Peli on ollut netissä pelattavana jos kuinka monta vuotta jo!?
Angry Birds Kopioi...
4
829
Vastaukset
- Tuntematon potilas
Kuka sitä on "keksinnöksi" väittänyt?
Suora kopio? Tuskin. Kaikki pelit on jostain saanut inspiraatiota, aina jokin peli muistuttaa toista.
Pelit on tasan niin suosittuja kuin pelaajat siitä pitävät.- Tuntematon potilas
kuin pelaajat niistä* pitävät.
- Vihainen lokki
Älä ole kateellinen. Samalla logiikalla olisi olemassa yksi autopeli, yksi golf-peli, yksi flipperi ja yksi fps-räiskintäpeli.
Suomalainen perikateellisuus nousee aina pintaan foorumeilla anonyymisti, jos joku toinen suomalainen menestyy. Koita kestää. - aefefreadfaef
mjaa juu tosiaan ei se mitään revi toisista peleistä sen enempää
kuin minecraft repii infimineria
mutta en käsitä sitä siksi koska minusta ei ole mikän erityisen hauska peli
semmonen casual peli juu kännykällä hauska pelata mutta siihen se sitten jääkin
ja muutenkin kun allekirjoittaneelta löytyy PSvita ja 3DS
niin ei paljoa tule pelattua angry birdsiä
tosin onhan angry birds hauska kun ei jaksa keskittyä ja haluaa aivot narikkaan pelin...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse33646SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1933569Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1273309Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky713281Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit202146Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv251738- 271446
- 321431
- 861315
- 151283