Jos haluat liikkuvan laajakaistan, mutta et kahden vuoden sopimusta, niin vuokraisin omani esim. muutamaksi kuukaudeksi tai vaikka vuodeksi (sopimusta jäljellä vuosi).
Kyseessä Soneran nettitikku maksiminopeudella ja hinta on 16e/kk, mutta siitä voidaan neuvotella.
En suosittele tekemään kahden vuoden sopimusta operaattorin kanssa. Tosi tympeää, jos tikku jää käyttämättä muuttuvien tilanteiden vuoksi ja siitä joutuu silti maksamaan sen kaksi vuotta. Tässä siis hyvä vaihtoehto jollekin, joka ei halua sitoutua pitkäksi aikaa.
Yhteydenotot (h.lee)@luukku.com Poista sulut.
Myydään/vuokrataan nettitikku!
5
437
Vastaukset
Oletko varautunut siihen, että mahdollinen vuokraaja kävisi vaikkapa ruostissa ja aiheuttaisi hirveät laskut mokkulalla....
- hyujhyujhy
kaikenlaisia taukkeja.........
tietääkseni Soneran vakiotikut ovat yhtä pykälää hitaampia kuin Saunalahden ja DNA:n (poikkeuksena kallis 4G Hesan ja Turun keskustassa)
täydennetään edellistä vielä että ainakaan minun Soneratikkuni e230 ei ihan kelvoton ole. Se tuli 24 kk:n "3,6 Mbit/s" sopimuksessa, mutta Espoossa Ison Omenan tiloissa se on siirtänyt dataa yli 5 Mbit/s (tekninen maksimi kai 7,2 Mbit/s)
tällä viikolla vaihtuu Saunalahden tikkuun, tekninen maksimi kai 21 Mbit/s- ookk
as77 kirjoitti:
täydennetään edellistä vielä että ainakaan minun Soneratikkuni e230 ei ihan kelvoton ole. Se tuli 24 kk:n "3,6 Mbit/s" sopimuksessa, mutta Espoossa Ison Omenan tiloissa se on siirtänyt dataa yli 5 Mbit/s (tekninen maksimi kai 7,2 Mbit/s)
tällä viikolla vaihtuu Saunalahden tikkuun, tekninen maksimi kai 21 Mbit/sSonera myy Huawei E367, mikä on 21Mbps tikku.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1901955
- 1131053
- 1091025
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa20747- 52694
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä30611ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42598Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m174546Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45528- 9482