Afterlife RPG - death walks on hooves

irvis

"Tunnet, kuinka elämä pakenee hitaasti ruumiistasi. Silmäluomesi tuntuvat raskailta. Tiedät, että kaikki päättyy tähän, että nämä ovat viimeiset elonhetkesi, ettei tästä ole enää paluuta. Jostain kuuluu ambulanssin ääni, tuleeko se hakemaan sinua? Sillä ei ole väliä - se on joka tapauksessa myöhässä. Suljet silmäsi, kuin nukahtaisit. Kaikki hiljenee.

Raikas, suolaisen hajuinen merituuli heilauttaa otsaharjasi silmillesi. Tunnet monia tuoksuja, kuulet paljon ääniä ympäriltäsi, enemmän ja syvemmin kuin koskaan aiemmin. Korvasi kääntyilevät napatakseen pienimmänkin rasahduksen ympäriltään. Avaat hitaasti silmäsi ja auringonvalo tulvii leveään näkökenttääsi joka puolelta. Huomaat makaavasi rantahietikolla läpimärkänä, edessäsi rantahietikon lisäksi vain sankkaa kuusikkoa. Nouset hitaasti ylös, jaat painosi varovasti kaikille neljälle jalallesi. Tunnet lähestyvän lajitoverin tuoksun. Valkea tamma astelee sinua kohti puiden välistä ja hörähtää tervehtiäkseen sinua.

Tervetuloa Audelesille."

Kyllästynyt vanhaan ja kulutettuun klaanisusimättö-ideaan?
Haetko uutta näkökulmaa?
Oletko koskaan miettinyt, mitä tapahtuu kuoleman jälkeen?
Entä jos tuleekin päivä, jona menetät kaiken minkä olet ihmiselämässäsi oppinut tuntemaan?

Ei ole väliä, vastasitko mihinkään "kyllä" tai jäitkö miettimään viimeistä kysymystä - joka tapauksessa Afterlife RPG saattaa olla roolipeli juuri sinulle.

Afterlife on 20.11.2010 avattu foorumirope, jossa pelaamme hevosilla ja kentaureilla. Afterlifessa kentauri kuitenkin tarkoittaa jotain aivan muuta, kuin mihin me olemme erilaisissa myyteissä tottuneet... eli mitä? Ota siitä selvää sivustolla! Peli on aloittelijaystävällinen ja aktiivinen, vaikutusmahdollisuudet pelin sivujuoniin ja juonenkulkuun ovat suuret. Liity mukaan!

Ja osoitehan on http://afterliferpg.webs.com !

0

193

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Ikävöin sinua kokoyön!

        En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
        Ikävä
        62
        4539
      2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

        https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
        Kalajoki
        163
        3488
      3. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

        Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
        Kalajoki
        61
        2827
      4. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

        Eivät osanneet suomea nimittäin.
        Maailman menoa
        148
        2776
      5. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

        Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
        Tunteet
        49
        2664
      6. Älä mahdollisesti ota itseesi

        En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
        Ikävä
        24
        1913
      7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

        Oliko mökkiläinen taas?
        Hyrynsalmi
        24
        1791
      8. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

        Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
        Ikävä
        30
        1646
      9. Mitä sinä mietit

        Mies?
        Ikävä
        174
        1630
      10. Metsästysmökki

        Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
        Kuhmo
        42
        1332
      Aihe