sushia

tietääkö kukaan saako kokkolassa sushia ja sashimia?
6248
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

onko neki jotain sukupuolitauteja?

Äänestä

Sashimia saa cittarista ja kalaa tuoreena trullevin nokalta.

Jos on uusavuteon eikä osaa tehdä sitten, niin se on eri asia.

Jose ei osaa niin voi ostaa pakastealtaasta sushipakkauksen.

Äänestä
  • Joopajoo, homppelit osaa tehä kalapuikoistaki sushia.

    Äänestä

Mun mielestä kiinalaisesta (shanghai) pitäis saada, en tiedä onko listalla, mutta lounaalla ainakin on ollut sushia.

Äänestä
  • Ainiin ja tosiaan minimanin tiskilläkin ovat myyneet. Nyt en tosian ole pitkään aikaan nähnyt, mutta varmaan tilattaessa on sitä saatavilla.

    Äänestä

  • +? kirjoitti:

    Ainiin ja tosiaan minimanin tiskilläkin ovat myyneet. Nyt en tosian ole pitkään aikaan nähnyt, mutta varmaan tilattaessa on sitä saatavilla.

    Sushsiunakkoon ja sashhimaan...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


wasabi68 kirjoitti:

tietääkö kukaan saako kokkolassa sushia ja sashimia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu