puinen/bambu virkkuukoukku

mistä voisi löytää puisen tai bambusta tehtyjä virkkuukoukkuja?
6480
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Huuto netistä ainakin löytyy bambu koukkuja.

Äänestä

Taisin Tapion kaupasta bambukoukun kokoa 3,5 itselleni tilata, ja en ole vielä lankaa löytänyt jota olisi sillä hyvä virkata. Taisin saada susiyksilön tai sitten ei vaan toimi.

Äänestä

käsityöliikkeistä löytyy niin bambuisia kuin puisiakin virkkuukoukkuja.

Bambukoukkuja myy muistaakseni ainakin Anjalin Salossa, AnnLiis Arte Hyvinkäällä - varmaan moni muukin. AnnLiis Artella on 5.3 liikkeessään erityisesti lankoihin ja tarvikkeisiin keskittynyt päivä ja ainakin viime syksynä siellä oli myynnissä todella kauniita ruusupuisia virkkuukoukkuja. Toivottavasti on nytkin, sillä ajattelin käydä hakemassa muutaman suuremman koon.

Äänestä

uudemmasta käsityöliikkeestä, Käsityövakasta (pakko hehkuttaa, että on aivan ihana liike ja ihana, innostunut omistaja!), löytyy myöskin. Taitavat olla myös nettikaupan sivuilla, käyhän katsomassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


16+9 kirjoitti:

mistä voisi löytää puisen tai bambusta tehtyjä virkkuukoukkuja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu