http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/HS Bonusetu nostaa bensan hintaa ABC-asemilla/art-1288371137408.html
ABC
kusettaaaa
13946
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
En ymmärrä mitenkään logikkaasi. Entä sitten bensa-asemat, joilla on SAMA tai KALLIIMPI hinta kuin abc-asemalla. Eivätkö HE myös silloin kuseta?? Ja yleensä hei, on paljon täysin samanlaisia tuotteita, joiden hinta eri kaupoissa vaihtelee jopa kymmeniä prosentteja. Kusettaako silloin kallimmalla myyjä. Vastaus on EI. Asiakas voi silloin tehdä omat johtopäätöksensä. Minä ainakin TÄLLÄHETKELLÄ tankkaan edullisimman bensani Kuhmon abc-ketjusta. Ehkä välillä on edullisi vaihtoehto joku toinen. Sitä vartenhan ne hintakyltit on olemassa, että ei ääliön lailla mene sitä kalleinta tuotetta ostamaan. Ellei sitten välttämättä halua kalleinta maksaa.
Näköjään kukaan ei päivitä Kuhmon polttoaineen hintoja polttoaine.net:iin:
www.polttoaine.net
Olen kirjoittanut tästä samasta asiasta jo aiemminkin (toisella nimimerkillä), mutta ei näytä menevän perille.
K0rh0nen, eikö sulta liikenisi aikaa niiden pyssyjen rassailulta ja rupeaisit päivittämään hintoja
polttoaine.net:iin?
ei korhone jouva se harjoittelee soramontussaan tulevvaa sotaa varten
"ei korhone jouva se harjoittelee soramontussaan tulevvaa sotaa varten "
No, rupea sinä sitten päivittämään Kuhmon polttoaineiden hintoja polttoaine.net:iin?
"ei korhone jouva se harjoittelee soramontussaan tulevvaa sotaa varten "
Milloin se tuleva sota alkaa?
Ja minä kun luulin, että kauppias maksaa bonukset omasta pussistaan mutta ne onkin minun omia rahoja jotka olen maksanut kauppiaalle korkeimpina hintoina.
Rahat on ollut vaan lainassa kauppiaalla. Ketjujohtajahan tunnusti asian.
Hyvä arska, tuota ei kyllä kaikki jymmärrä
Ja kaikki ketjut eivät palauta edes asiakkaan omiakaan rahoja bonuksina vaan pitävät KAIKKI itsellään vaikka on kalliit hinnat. Onneksi edes abc tekee niin. Kaikki eivät tätäkään ymmärrä.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/Miten tämä on mahdollista Prismasta takuukuitti näkkileivälle! /art-1288372254673.html
Tää korutont on kertomaa...
http://www.polttoaine.net/index.php?cmd=20kalleinta
on tämä penziinin korkea hinta, mutta assiet muuttuu 17.4 kun timppa rupejaa pääministeriksi hinta tippuu romahtusmaisesti.
Minä tiijän kun meinoon äenesteä perzui.
Työväenpuolue Soinin vaalikone, palkat alas
Pitäisikö suomalaisten palkkoja alentaa, jotta he jäisivät eläkkelle myöhemmin?
Soini vastasi Kyllä
Totta kait suomalaisen duunarin palkkoja pitää alentaa. On opittu koville liksoille. Ottakaa kapitalisesta kiinasta mallia. Sinnehän nokiakin satsaa, ei suomeen. Kuusipäiväiset työviikot käyttöön. Työpäivä vähintään 12 tuntia. Suomen duunari ajaa koko maan perikatoon ainaisilla vaatimuksilla. Ja miksi ylipäätänsä mitään eläkkeitä pitäisi maksaa yhteiskunnan varoilla??