Olisiko paikallaan testata huumorintaju....
meeriamanda
39622
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 39
Vanhimmat
Sijoituksesi huumorintajuasteikolla on 74%
Asteikko ei kerro, onko sinulla hyvä vai huono huumorintaju.
Huumorintajusi on kilttiä ja leppoisaa, ehkä hieman naiiviakin.
Pidät pelleilystä ja älyvapaasta huumorista.
Sinua viehättää myös hassutteleva hölmöily.
Asteikko ei kerro, onko sinulla hyvä vai huono huumorintaju.
Huumorintajusi on ivallista ja vahingoniloista.
Pidät pelleilystä ja älyvapaasta huumorista.
Sinua viehättää myös hassutteleva hölmöily.
sijoitus jotain 74%
Huumoripäisten joukkoon, nämä vastaukset on niin mukavasti tehty et jotain on pakko osua kohilleenkin :D
Teksti oli sama, mutta tulos 67 %???? Pieruhuumori ei naurata, mutta pierupallon päälle istuminen kyllä. Itse en myöskään osaa kertoa yhtään vitsiä, paitsi sen alun..., mutta siitähän pitäisikin tietää jo loppu, kuten eräs tuntemani ukkeli (mies) totesi isoa rahapinkkaa laskiessaan. "Kun alku oli oikein, niin on kai se loppukin".
Varmaan makeimmat naurut (2/h) olen nauranut junassa Hki-Tku. Oli työporukka ja joillain oli näitä itku- ja naurupusseja, toisilla myös juotavaa, koska olimme menossa laivaristeilylle. Onneksi ahtauduimme samaan vaunuosastoon, muuten meidät olisi heitetty ulos, jos ei ihan Pasilassa, niin Salossa viimeistään.
No itse vastasin esim. siihen vitsienkerrontaan et itse nauran varmaan eniten kun yritän kertoa :)
Tuo oli hauska...rahapinkanlaskemisessa, :D ei kai sen niin nokon nuukaa olekaan, jos sitä on paljon!
Muistan noi pussit, ja oli myös joku "ketun pissalle" tuoksuva :) miehet alut niitä naisten peffanalle salaa laittoivat, jotkut naiset suuttuivat vallanvietävästi...arvaa kuka nauroi et suupielet vähän niskanpuolelta kiinni?
Mukavia mielikuviahan tuo leikkimielinen testi sinulle toi, hieno juttu;)
Taisi meeri olla mielissään kun oma tuoksu peittyi alle?
:)
H.
Minä tiesin niistä ennakkoon, nuoriahan silloin oltiin ja joukossa oli yleensä aina joku itseään hyvinkin fiinimpänä pitäviä, silloin tuntui pilan osuvan kohdilleen :)
Tuo rahan laskenta sattui työpaikallani, kun kuljetus- huolinta firma laittoi näitä asiamiehiä.....niin, huono vitsi, kun en muista, siis ainakin he saivat mukaansa käteisenä p a l j o n rahaa. Jostain laivan tuloista oli kysymys ja siellä he saivat aina juotavaa, joten aamuisin oli hieman "onneton olo".
Pitkään meillä oli vitsinä tuo "kun alku on oikein, niin kai se on loppukin". Meillä oli rehellinen kassa, vaikka myöhemmin kärähtikin kavalluksesta.
Toinen "vitsi" ko. yhtiöstä, joka todistettavasti kirjattiin johtokunnan pöytäkirjoihin oli meidän tarkasta ekonomi talouspäälliköstä, joka vaati aina kopion kaikesta. Niimpä meille hankittiin sitten kaksinkertaiset WC-paperit.
minä tietysti nyt repesin...
"Kopiopaperit"!!! Heh..heeeee...
Koskaan en ole kuullut aikaisemmin vaikka aikasti sairas olenkin.
Kiitti
H.
"Minulla on 90-prosenttinen huumorintaju. Huumorintajuni on ivallista ja vahingoniloista. Pidän pelleilystä ja älyvapaasta huumorista. Minua viehättää myös hassutteleva hölmöily"
Tosin kysymykset olivat myöskin vähän huumoria, olisin itse keksinyt paremmat kysymykset.
Palsta saattaa kyllä olla tuota mieltä, innokkaastikin.
H
Jotakin vikaa...vikaa...kuitenkin :) vaikka noin ´osuva´ olikin! Minullapa olikin kiltimpää, joskin naiivimaistakin sinne lauseeseen mahtui :D
Huumorilla, eihän tämä mikään ÄÖ-testi ole;) vaan katsellaan ...ei tämä vain sinun "ironiaan" voi jäädä, perästä kuuluu sano torventekijä :D jos yhtään yritän ennustaa!
on meikäläisen huumorin taju. Elikkä kaikki ei mee läpi......;D
kaikelle en minäkään naura.. ;))) eli ei uppoa...esim. tällainen pieruhuumori eikä myöskään huumori missä naljaillaan toisen vajaavaisuuksille...ystävät erikseen...heiltä siedän mitä vaan...mutta, en jaksa yleisellä tasolla tällaiselle nauraa...enkä myöskään ole vahingoniloinen...
Tämä nyt aika koominen testi...koska omasta mielestäni olen varsin tosikkoluonne..vahvistaahan poikkeus säännön;))) testin mukaan pidän myös huumorista joka on ns. älykköhuumoria;))))
Tsau:Friidu
Eiköhän sellainen ´kaikelle naurava´ ole pehmustetussa pyöreässä huoneessa :D
Jos tälläiset todesta ottaisi, kertoisi vain ettei omaa huumorintajua :))
Minä en älykönpapereita saanut :D hassuttelija pikemminkin, - taidanpa ollakin! :)
Nuo vajavaisuudet ja vahingonilot eivät mielestäni liitykkään mitenkään huumorintajuun, vaan ne on pahuutta, ilkeilyä! Ei terveen ihmisen meininkiä!
En tiedä...vaikka itse olen tosikko. Niin on sit vaa niinki...et jos, tietyllä tavalla jaksaa nimenomaan itselleen kaikesta kokemastaan huolimatta vielä tässä iässä nauraa...(kun muutakaan ei voi oikeesti)...niin jotain täytyy olla pielessä...Järkevähän ihminen kasvaisi jo vihdoin aikuiseksi...Nooh..;))) yrittää aina puolustautua...kuitenskii...ennenkuin joku sanoo todella pahasti;))))
Friidu hitsi vie...ku kuintenkin on niih... herkkä;)))
Tsau:Friidu
Oli paras aloitus pitkään aikaan. Ei täällä alituiseen tarvitse todistella sexikyyttään, tai pohtia, mitä Arabimaissa touhuillaan, vaikka muistaisikin ensimäisen maailmansodan aikaiset tapahtumat.
Onneksi tätä testiä voi uusia ja parannella vitsikkyyttään. Millähän vastauksilla tulisi tuo 100 %??
valhettelee, ja välillä päästää pienen, sievän pierun? :))
On ollut niin kurjia uutisia jokapuolella, et muistin hesarissa noita testejä olevan!
Tuonne Hunksz´lle vastatessa hieman arvelin, josko "sataa saaviin" muutakin kuin ilonpisaroita ?
Josko sillointällöin hassuttelu tänne ikäpalstallekin mahtuisi, ei tietenkään tavaksi! :D
Joten hän on hyvä vaan ja testailee , jos muistaisit kuten kertomasi pohatta, aluksi ainakin räknätä tuon hintapuolen ? ' nauraa kippurassa'
Saahan sitä testituloksen noinkin :)) Jos kunnolla paukauttaa tiedä kuinka sille onnenpyörälle kävisi, joka näitä tuloksia meille arpoo! :D
"testailua", minun pitäisi vaan oppia kirjoittamaan helpommin, vitsini tuppaavat menemään kuin tajunta Tatamille, jos tässä nyt vähän lainaan nimimerkki demeteriä.
Ja minä vähän luulen että se on joku muu kun Solariumissa hakee "paikallisväriä".
:)
H.
kadota jokunen naula, kuin lottopallo joku aika sitten.
H.
..etupenkkiin, niin saat aina juttuseuraa ja Sinut huomataan! Mitä jos kokeilisit myös leginsejä soreiden sääriesi verhoiluun ja sitten vain lyhyt takki päälle. Vihdoinkin Sinut huomataan......ja hymyillään kutsuvasti.
Sinua i h a i l l a a n .
en enää osaa punastua mutta mielihyvää saatan tuntea.
Ja näin huumoripalstaan sopii tuo ajatus pukeutumisesta.
Kaunisvatsainen 61v. mies, suorat jalat kyllä, mutta pohkeet ovat kuin maatalonemännän, johtuen nuoruuden rankasta urheilusta.
Toluttomankomeanleveät hartiat, hyväiltävä takatukka, etutukkakin on pysynyt paikoillaan.
Minulla on lyhyitä T-paitoja, niistä naiset moittivat vaikka aina sanovatkin että kunnon vatsa on miehen komistus.
:)
H.
tätä jos viitsit tsiigaa siinä aivan kun Friidu itse..siis nuorempana erityisesti kiinnitä huomioita nilkkojen ojennukseen... http://www.youtube.com/watch?v=8o-qoqWgRMc&feature=related eikä sit piittaa ei Friidu laulaisi mistään akkunasta tai pojista tietenkään eikä pollarista mut ei välii..;))) siinä kohti olis tietysti fönsteri ja kundi ja skoude niinku...ja muutenkin teksissä vilisi sanoja joita en käyttäisi..mutta se asenne millä tää pimatsu niinku sen tekee;)))ennenkaikkee...tästä tulee vaan niin hyvälle mielelle jotenki....varsinainen ilopilleri...Birgit K.
Tsau:Friidu
no ei, kun oikeasti vähän alle 90 % onkohan se hyvä. :)
ihan sanoinkin tuloksen.
Et tainnut uskaltaa sanoa mistä tuo prosentti irtosi?
Enää ei kannata. Muistat jo vastaukset.
H.
tuli kuin sinullekin, mitä niitä toistamaan.
älä yritä toistamiseen, siihen ei voi uskoa mitenkään.
Tosin, palstalla venkuroidaan alvariinsa sanoja vaihtamalla.
:)
H.
miepä teroitan täällä Fiskarsin lihaveistä. Voi pian olla sille tarvetta jos tuota jatkat.
Koska olen muka venkuroinut, en ikinä.
:)
Itselläni on 52% olen pitänyt itseäni huumorintajuisena:))))
Missähän mättää!
älä Anceli hyvä tee sitä, siit joutuu linnaa....Vaik kuin miel tekis...;D,
jos vähän vaan kylkiluiden välistä kutittaa. :))
Onneksi olen nopeasti leppyvää tyyppiä, mutta tuo yksi on poikkeus, hänen kohdallaan se
kestää kauemmin, jostakin syystä.
kutittele sieltä sillee taitavast, ettei jää jäläkii....;D,,,
Nuo testithän ovat sellaisia, että voi itse päätellä miten huumorintajuinen haluaa olla
ja valita vastaukset sen mukaan.
Todellisen huumorintajun kanssa ei noilla testeillä ole mitään tekemistä, se testataan käytännössä.
pyysin apua ylhäältä:
http://www.youtube.com/watch?v=w9TnQy3hG_k
Ei ihan Kotkalainen mutta lähellä.
"Tiät kyllä kuka"
:)
H.
hiukan vaikeaa, mutta lupaan yrittää, voipi kyllä häkki heilahtaa jos innostun liikaa.
:))
Miehikkälän Vilkkaan edustaja on tuo mies :)
Just minulle lepertelit ja nyt Kauniilleleskelle lauluja laittaa, melkoinen venkula oot.
:)
Tuolla aiemmin joku meinasi paukkuja päästää, varoitin kyllä ettei kovin voimakkaita juurikin särkymisen vuoksi :)) Mene ja tiedä?
Eihän tälläisillä testeillä ole kuin hassuttelun ilo, joten siinäpä sitten hekotellaan :D