Mikä siinä mahtaa olla, kun kaukkari tottelee parhaiten tomeraa pikkutyttöä ( 6.- vanha ) ?
Jos omistaja sanoo, se miettii hetken ellei toisenkin, kun taas pikkuinen tyttö kieltää...koira alistuu ja heittäytyy maahankin. Lapsi ja koira eivät ole kasvaneet edes yhdessä, kyseessä on miesystäväni koira.
Koira on 3- vanha ja uros.
Tyttö on luonteeltaan peloton ja omaa kimakan äänen.
Lapsi ja kaukkari
ihmeis-
3
298
Vastaukset
- uuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
se kuvittelee olevansa sua ylempänä arvoasteikossa ;) taitaa ollakin
- kaukkaritpitääkieltä
Se kaukkari odottaa ja lihottaa sitä pikkutyttöä syödäkseen sen vasta sitten myöhemmin
- huhihuijk
Suuresti on yksilöllistä koirien suhtautuminen lapsiin. Koiranne pitää lapsia heikkoina ja ala-arvoisina, koska tietää niiden olevan pentuja, jonka takia se niin lempeästi lapsia kohtelee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1443641"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?722206Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p641938Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am971911- 191869
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.91714Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171581- 791564
Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111370Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251353