Koirat irti

Mamma2009

Mitä ootte tehneet kyseisessä tilanteessa itse.

Asumme rivitaloalueella, jossa on myös omakotitaloja.
Omakotitalossa asuva pariskunta pitää jatkuvasti koiriaan irti,
kun he käyttävät niitä lenkillä. Itse käyttää samaan aikaan koiraansa lenkillä
toinen heidän pikkukoiristaan tulee räksyttämään n. metrin päähän meidän koirasta.
Yritä nyt käyttää omaa koiraas rauhassa paskalla, kun ei toisen koirasta tiedä
kuinka ärhäkkä se loppujen lopuks on. Pikkukoirat on joskus niin arvaamattomiakin.
Viisaampana koiranomistajana osasin pysyä paikallani koiran kanssa enkä liikkunut mihinkään.
Annoin vaan koiran räkyttää siinä vieressä. Omistaja huuteli kauempaa koiraansa, eikä uskaltanut tulla hakemaan rakkiaan pois. Joku kaunis päivä heidän koiransa kyllä käy jonkun pikkulapsen kimpuun. Kukas siitä sitten on vastuussa. Toi on ärsyttävää kun omakotitalon porukat kuvittelee omistavansa koko alueen ja pitää koiriaan irti, kun taas muut yrittää noudattaa kiinnipito määräystä. Mitä tollanen koiralla tekee kun ei uskalla tulla ottamaan omaa koiraansa edes kiinni. Asiasta on huomautettukkin varmaan useaankin otteeseen mutta eipä tunnu olevan vaikutusta.

1

253

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 19+19

      pienet räkyttäjäkoirat on ihan paskoja. itseäni puri kerran chihuahua ja kaduttaa vieläkin miksen potkassu sitä koirien taivaaseen. soita poliisit ni ne vie sen koiran mennessään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      616
      1615
    2. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      44
      867
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      486
      751
    4. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      12
      721
    5. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      45
      662
    6. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      41
      614
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      566
    8. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      32
      533
    9. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      510
    10. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      160
      494
    Aihe