Eniten vikoja!

IL 19.5.-04:"Eniten vikoja löytyi ranskalaisista, italialaisista ja tsekkiläisistä autoista. "

Jaahas ja Rellumiehet huutavat kohta ettei testeihin voi luottaa?
71054
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Toyotan maailmanvalta on salaliitossa ADAC:n ja TUV:n kanssa Renaulttia vastaan. (Saksa ja Japani olivat liitossa WW2:ssa)Tästä hyvä esimerkki on Toyotan vakoojien ujuttama tietokonesofta joka sotkee Meganen jarrujen toiminnan.

Äänestä

tarkoittaa siis VW-konsernin tuotteita, joita ovat Skodan lisäksi VW, Audi ja Seat. Maavalikoimaa voi siis laajentaa käsittämään lähes koko Eurooppa ?

Äänestä

Oi, joi, Toyotassa semmoinen "pikkuvika" kuin moottorivika, ei siis mikään apulaitevika, vaan oikein moottorivika.

Äänestä

Toyotoita on ainakin ennen koottu nimenomaan Ranskassa, Meganeita tehdään Espanjassa ja Turkissa. Onko jollakin tarkempaa tietoa Toyotoiden ranskalaisuudesta?

Äänestä
  • Turkissa Corollakin tehdään!

    Äänestä

  • Toyota Hatcback valmistetaan Englannissa ja farmari Turkissa.

    t: Karkka

    Äänestä

Jos jossakin on vaikka yksi vika enemmän kuin muissa, esim. pelkääjänpaikan istuin ponnahtaa katon läpi ulos autosta, niin eihän sillä ole oikeastaan mitään merkitystä minkään kanssa. Toivotaan vaan, että siinä istuu sillä hetkellä anoppi, jolla amerikan presidentti sylissä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tutkija kirjoitti:

IL 19.5.-04:"Eniten vikoja löytyi ranskalaisista, italialaisista ja tsekkiläisistä autoista. "

Jaahas ja Rellumiehet huutavat kohta ettei testeihin voi luottaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu