Ihmiskunnan aarteita taas

http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/Äiti piti eläinten keskitysleiriä/art-1288371662549.html

Jenkkilästä, jossa kaikki mahdollista, mutta silti... Voiko olla edes totta?
299
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mitä enemmän olen ihmisyyttä opiskellut sitä vakuuttuneempi olen siitä, että tällaiset tapaukset ovat yleisempiä kuin tiedämmekään. Jaksa oikein järkyttyäkään enää kaikesta tästä eläimiin kohdistuvasta paskasta. Jutussa mainittu 2 vuoden enimmäisrangaistus tuntuu melko naurettavalle ... Jos vain minusta riippuisi niin sopiva tuomio tuosta keskitysleirin pitämisestä olisi muutaman päivän viipeellä tehoaan nostava (ja lopuksi tappava) sähkötuoli.

Äänestä

näistä pitää nostaa aina iso HALOO, ei muuten mikään muutu, Suomessakin vaikka mitä paskaa kokoajan. Mitä tekee eduskunta??????????????? Ei mitään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


godblessamerica kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/Äiti piti eläinten keskitysleiriä/art-1288371662549.html

Jenkkilästä, jossa kaikki mahdollista, mutta silti... Voiko olla edes totta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu