emo asusp5qse2
prossu q9400 kellotettu 3.2gh(jossaa vaihees meinasin viel saaha 3,6ghz tiedä sit onko siitäkää hyötyä)
muistit ddr2 800mhz 6gt
kovo tila 1500gb
näyttis club3d hd 4870 1gb gddr5
olisin kysellyt vieläskös tolla kokoonpanolla viel pelirintamalla pitkääkin pärjää
pelikone
10
385
Vastaukset
- Niet
pärjää.
ai ei pärjää ja millä perusteella jos kaikki uudet nykyiset pelitki on pörinyt 1920x1080p ja kaikki grafiikat tapissa nykimättä
zz-top1 kirjoitti:
ai ei pärjää ja millä perusteella jos kaikki uudet nykyiset pelitki on pörinyt 1920x1080p ja kaikki grafiikat tapissa nykimättä
ja toi prossukin on neli ytiminen
- wegtrwr
zz-top1 kirjoitti:
ja toi prossukin on neli ytiminen
Uutta näytönohjainta ja ddr3 muistia kehiin ellei ole vielä.
vuoden pari. ja sen jälkeen ostat siihen pelkän näyttiksen.
itsellä asusp5q deluxe
q9550
ddr2 1066 8 g
ja sama clubin näyttis mutta 512
tappiin on pyörinyt vielä kaikki uudetkin pelit.
välillä tulee kuume ostaa uusi näyttis mutta mitä järkeä siinä on jos vanhallakin pärjää.
ostaa sitten kun on tarvis.
tuolta voi hiukan katsoa osviittaa:
http://www.systemrequirementslab.com/cyri/
pyytää asentamaan applikationin, tee se huoletta koska muutenhan se ei pysty selvittämään minkälainen rauta sulla on.
en ole edes kellottanu omaa prossuani ja se on jotain 2.29gh. ja hyvin toimii.- h90+
Kokeilin joskus http://www.systemrequirementslab.com/cyri/
ja tuli sellainen tunne, että kyseessä on uuden pc raudan myyntikikka, sivuston kaivaa pelin suositellut laitevaatimukset netistä ja läjäyttää sen käyttäjälle. Saman voi itsekin tehdä surffaamalla ja havaita että minimum requirementseilläkin pelaa. h90+ kirjoitti:
Kokeilin joskus http://www.systemrequirementslab.com/cyri/
ja tuli sellainen tunne, että kyseessä on uuden pc raudan myyntikikka, sivuston kaivaa pelin suositellut laitevaatimukset netistä ja läjäyttää sen käyttäjälle. Saman voi itsekin tehdä surffaamalla ja havaita että minimum requirementseilläkin pelaa.hyvinkin olla noin, mutta jää surffailut väliin kun voi yhdestä paikasta katsoa.
enpä suositellutkaan sitä jumalan sanana :)
ja näkeehän siitä kuitenkin se että onko mitään jakoja johonkin peliin.
en ole aikoihin käyttänyt sitä mutta muistaakseni se ainakin yrittää kaupata siinä samlla jotain maksullisia ajureita sun muuta mihin ei sitten todellakaan kannata seota.
- h0+å
Pärjää hyvin, peli on huonosti tehty jos tahmaa noin nopeassa koneessa. Pari vuotta vanhoissa peleissäkin riittää pelattavaa ja ovat hienon näköisiä.
Mikä vittu mun koneessa on, ku pelaa esim. Max Payne 1:stä tai Gunia,niin kesken pelin aina peli "menee sivuun",ette varmaan ymmärrä, mitä tarkoitan.Siis,tavallaan tulee työpöytä näkyviin, ja siellä alhaalla paneelissa on vain merkki siitä,että joku ohjelma on päällä. Se tekee sitä joka toinen sekunti,että kyllä vituttaa pelata. Pelien pitäisi toimia hyvin (ei pätki kuin mainitulla tavalla). Olisikohan syynä (mulla on xp) Vista transformation pack, jonka asensin koneen "tehostamiseksi"? Mulla on aika vanha,mutta silti nopea kone, vaikka ei siltä vaikuttaisikaan,kun luettelen sen hommat: Fulitsu Siemens Esprimo p3500 (varmaa 2005 tai jotain) 2,66 tuplaydinprosessori,Nvidia GeForce 7600 jne. Muuta en muistakaan. :) Mutta, onko se vista transformation pack niin kusinen,että pelit ei enää toimi kunnolla?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791492
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä431091No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall1951070Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38765- 14690
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30681Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21680- 37673
Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46617Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .18610
