pelikone

emo asusp5qse2
prossu q9400 kellotettu 3.2gh(jossaa vaihees meinasin viel saaha 3,6ghz tiedä sit onko siitäkää hyötyä)
muistit ddr2 800mhz 6gt
kovo tila 1500gb
näyttis club3d hd 4870 1gb gddr5

olisin kysellyt vieläskös tolla kokoonpanolla viel pelirintamalla pitkääkin pärjää

10

318

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Niet

      pärjää.

      • ai ei pärjää ja millä perusteella jos kaikki uudet nykyiset pelitki on pörinyt 1920x1080p ja kaikki grafiikat tapissa nykimättä


      • zz-top1 kirjoitti:

        ai ei pärjää ja millä perusteella jos kaikki uudet nykyiset pelitki on pörinyt 1920x1080p ja kaikki grafiikat tapissa nykimättä

        ja toi prossukin on neli ytiminen


      • wegtrwr
        zz-top1 kirjoitti:

        ja toi prossukin on neli ytiminen

        Uutta näytönohjainta ja ddr3 muistia kehiin ellei ole vielä.


    • vuoden pari. ja sen jälkeen ostat siihen pelkän näyttiksen.
      itsellä asusp5q deluxe
      q9550
      ddr2 1066 8 g
      ja sama clubin näyttis mutta 512
      tappiin on pyörinyt vielä kaikki uudetkin pelit.
      välillä tulee kuume ostaa uusi näyttis mutta mitä järkeä siinä on jos vanhallakin pärjää.
      ostaa sitten kun on tarvis.

      tuolta voi hiukan katsoa osviittaa:

      http://www.systemrequirementslab.com/cyri/

      pyytää asentamaan applikationin, tee se huoletta koska muutenhan se ei pysty selvittämään minkälainen rauta sulla on.

      en ole edes kellottanu omaa prossuani ja se on jotain 2.29gh. ja hyvin toimii.

      • 2.89gh


      • h90+

        Kokeilin joskus http://www.systemrequirementslab.com/cyri/

        ja tuli sellainen tunne, että kyseessä on uuden pc raudan myyntikikka, sivuston kaivaa pelin suositellut laitevaatimukset netistä ja läjäyttää sen käyttäjälle. Saman voi itsekin tehdä surffaamalla ja havaita että minimum requirementseilläkin pelaa.


      • h90+ kirjoitti:

        Kokeilin joskus http://www.systemrequirementslab.com/cyri/

        ja tuli sellainen tunne, että kyseessä on uuden pc raudan myyntikikka, sivuston kaivaa pelin suositellut laitevaatimukset netistä ja läjäyttää sen käyttäjälle. Saman voi itsekin tehdä surffaamalla ja havaita että minimum requirementseilläkin pelaa.

        hyvinkin olla noin, mutta jää surffailut väliin kun voi yhdestä paikasta katsoa.
        enpä suositellutkaan sitä jumalan sanana :)
        ja näkeehän siitä kuitenkin se että onko mitään jakoja johonkin peliin.
        en ole aikoihin käyttänyt sitä mutta muistaakseni se ainakin yrittää kaupata siinä samlla jotain maksullisia ajureita sun muuta mihin ei sitten todellakaan kannata seota.


    • h0+å

      Pärjää hyvin, peli on huonosti tehty jos tahmaa noin nopeassa koneessa. Pari vuotta vanhoissa peleissäkin riittää pelattavaa ja ovat hienon näköisiä.

    • Mikä vittu mun koneessa on, ku pelaa esim. Max Payne 1:stä tai Gunia,niin kesken pelin aina peli "menee sivuun",ette varmaan ymmärrä, mitä tarkoitan.Siis,tavallaan tulee työpöytä näkyviin, ja siellä alhaalla paneelissa on vain merkki siitä,että joku ohjelma on päällä. Se tekee sitä joka toinen sekunti,että kyllä vituttaa pelata. Pelien pitäisi toimia hyvin (ei pätki kuin mainitulla tavalla). Olisikohan syynä (mulla on xp) Vista transformation pack, jonka asensin koneen "tehostamiseksi"? Mulla on aika vanha,mutta silti nopea kone, vaikka ei siltä vaikuttaisikaan,kun luettelen sen hommat: Fulitsu Siemens Esprimo p3500 (varmaa 2005 tai jotain) 2,66 tuplaydinprosessori,Nvidia GeForce 7600 jne. Muuta en muistakaan. :) Mutta, onko se vista transformation pack niin kusinen,että pelit ei enää toimi kunnolla?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Karhuryhmä

      Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?
      Jämsä
      37
      4052
    2. Mitä sä pelkäät

      Ettei tää etene?
      Ikävä
      100
      3564
    3. Raisionkaaren koira hyökkäys

      Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim
      Raisio
      113
      3492
    4. Mitä kaikkea sä

      Olisit valmis tekeen mun eteen vielä? Vai oletko mitään?
      Ikävä
      78
      3225
    5. "Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"

      Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m
      Maailman menoa
      88
      3211
    6. Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti

      Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.
      Ikävä
      86
      2865
    7. Ei me saada toisiamme

      Ei vaan saada. On vain haaveita ja uunelmia
      Ikävä
      39
      2696
    8. Satuit vain olemaan

      Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se
      Ikävä
      47
      2539
    9. Mikä on luonteesi parhain ominaisuus

      ja mikä huonoin?
      Ikävä
      69
      2523
    10. Vieläkö toivot, että kuulisit

      Minusta? Vai suutuitko kun en pystynyt vastaamaan sinulle?
      Ikävä
      97
      2322
    Aihe