emo asusp5qse2
prossu q9400 kellotettu 3.2gh(jossaa vaihees meinasin viel saaha 3,6ghz tiedä sit onko siitäkää hyötyä)
muistit ddr2 800mhz 6gt
kovo tila 1500gb
näyttis club3d hd 4870 1gb gddr5
olisin kysellyt vieläskös tolla kokoonpanolla viel pelirintamalla pitkääkin pärjää
pelikone
10
381
Vastaukset
- Niet
pärjää.
ai ei pärjää ja millä perusteella jos kaikki uudet nykyiset pelitki on pörinyt 1920x1080p ja kaikki grafiikat tapissa nykimättä
zz-top1 kirjoitti:
ai ei pärjää ja millä perusteella jos kaikki uudet nykyiset pelitki on pörinyt 1920x1080p ja kaikki grafiikat tapissa nykimättä
ja toi prossukin on neli ytiminen
- wegtrwr
zz-top1 kirjoitti:
ja toi prossukin on neli ytiminen
Uutta näytönohjainta ja ddr3 muistia kehiin ellei ole vielä.
vuoden pari. ja sen jälkeen ostat siihen pelkän näyttiksen.
itsellä asusp5q deluxe
q9550
ddr2 1066 8 g
ja sama clubin näyttis mutta 512
tappiin on pyörinyt vielä kaikki uudetkin pelit.
välillä tulee kuume ostaa uusi näyttis mutta mitä järkeä siinä on jos vanhallakin pärjää.
ostaa sitten kun on tarvis.
tuolta voi hiukan katsoa osviittaa:
http://www.systemrequirementslab.com/cyri/
pyytää asentamaan applikationin, tee se huoletta koska muutenhan se ei pysty selvittämään minkälainen rauta sulla on.
en ole edes kellottanu omaa prossuani ja se on jotain 2.29gh. ja hyvin toimii.- h90+
Kokeilin joskus http://www.systemrequirementslab.com/cyri/
ja tuli sellainen tunne, että kyseessä on uuden pc raudan myyntikikka, sivuston kaivaa pelin suositellut laitevaatimukset netistä ja läjäyttää sen käyttäjälle. Saman voi itsekin tehdä surffaamalla ja havaita että minimum requirementseilläkin pelaa. h90+ kirjoitti:
Kokeilin joskus http://www.systemrequirementslab.com/cyri/
ja tuli sellainen tunne, että kyseessä on uuden pc raudan myyntikikka, sivuston kaivaa pelin suositellut laitevaatimukset netistä ja läjäyttää sen käyttäjälle. Saman voi itsekin tehdä surffaamalla ja havaita että minimum requirementseilläkin pelaa.hyvinkin olla noin, mutta jää surffailut väliin kun voi yhdestä paikasta katsoa.
enpä suositellutkaan sitä jumalan sanana :)
ja näkeehän siitä kuitenkin se että onko mitään jakoja johonkin peliin.
en ole aikoihin käyttänyt sitä mutta muistaakseni se ainakin yrittää kaupata siinä samlla jotain maksullisia ajureita sun muuta mihin ei sitten todellakaan kannata seota.
- h0+å
Pärjää hyvin, peli on huonosti tehty jos tahmaa noin nopeassa koneessa. Pari vuotta vanhoissa peleissäkin riittää pelattavaa ja ovat hienon näköisiä.
Mikä vittu mun koneessa on, ku pelaa esim. Max Payne 1:stä tai Gunia,niin kesken pelin aina peli "menee sivuun",ette varmaan ymmärrä, mitä tarkoitan.Siis,tavallaan tulee työpöytä näkyviin, ja siellä alhaalla paneelissa on vain merkki siitä,että joku ohjelma on päällä. Se tekee sitä joka toinen sekunti,että kyllä vituttaa pelata. Pelien pitäisi toimia hyvin (ei pätki kuin mainitulla tavalla). Olisikohan syynä (mulla on xp) Vista transformation pack, jonka asensin koneen "tehostamiseksi"? Mulla on aika vanha,mutta silti nopea kone, vaikka ei siltä vaikuttaisikaan,kun luettelen sen hommat: Fulitsu Siemens Esprimo p3500 (varmaa 2005 tai jotain) 2,66 tuplaydinprosessori,Nvidia GeForce 7600 jne. Muuta en muistakaan. :) Mutta, onko se vista transformation pack niin kusinen,että pelit ei enää toimi kunnolla?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle233061Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A122149Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.692000Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell1001843Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.761583Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥401356Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta141292Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001275- 1111085
Tulipalo viimeyönä
Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj151066
