kystia kohdussa

Onko kellään löydetty kystarakkuloita kohdusta. Mitä lääkärit ovat olleet niistä mieltä...seurantaaa vai leikkausta ???? hormoonikierukkaa???? vähän on asia alkanut vaivaamaan kun ultrassa niitä näkyi lääkärin mukaan olevan. Seuraava ultra 2kk päästä.
1275
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mulla on toisessa munasarjassa 1,8cm kysta. On gynen mielestä, niin pieni, ettei aihetta seurantaan. Varmasti koko ja määrä ovat ratkaisevia ja tietenkin oireilu esim. ylimääräistä vuotoa ym.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rakkulainen kirjoitti:

Onko kellään löydetty kystarakkuloita kohdusta. Mitä lääkärit ovat olleet niistä mieltä...seurantaaa vai leikkausta ???? hormoonikierukkaa???? vähän on asia alkanut vaivaamaan kun ultrassa niitä näkyi lääkärin mukaan olevan. Seuraava ultra 2kk päästä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu