Neuvoa

Lataus ikkuna kateiss Operassa, miten saan takaisin? Asetuksista kävin yrittämässä, en osannut. Hankalaa kun Pdf tiedostot joutuu esin tallentamaan, että saa auki.
5178
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Pdf-lukijaohjelma sulla on?

Äänestä
  • Foxit Reader.

    Äänestä

  • Kaipaa kirjoitti:

    Foxit Reader.

    Halusitkin vain latausikkunan?
    Op. kertoikin sen jo.

    Sanoit myös, että Pdf auki vain tallentamisen kautta.
    Siihen auttaa Foxit Reader->Tools->Preferences->Internet. Ruksaa Display PDF in browser.
    Pdf avautuu suoraan selaimella.

    Äänestä

Työkalut > Asetukset > Lisäasetukset-välilehti > Lataukset
Ota ruksi pois siitä "Piilota Operalla avattavat tiedostotyypit"-kohdasta.
Listalta löytyy esim. application/pdf, valitse se ja paina Muokkaa-nappia.
Sieltä voi säätää millä ohjelmalla avataan ja mm. täppä Näytä latausikkuna.

Äänestä
  • Nyt toimii KIITOS op ja 9876.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kaipaa kirjoitti:

Lataus ikkuna kateiss Operassa, miten saan takaisin? Asetuksista kävin yrittämässä, en osannut. Hankalaa kun Pdf tiedostot joutuu esin tallentamaan, että saa auki.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu