miksi poliisit, huomattavan usein

isänmaan asialla

nuoresta iästä huolimatta ovat apinan näköisiä, apinamaisuutta korostaa nuuskamälli ylähuulen alle paketoitunneena, hiukset puuttuu päästä, puhuvat möreällä äänellä ja puheesta ei tahdo saada selvää, suuta aukoessa leuat eivät meinaa mennä kohdakkain eli ylä ja alaleuka eivät meinaa sopia paikoilleen, kävelevät jalat levällään ikään kuin paskat olisivat housuissa ja askeltaminen on vaikean näköistä. Onko joillakin piristeillä , lääkeaineilla, tai anakontisilla steroilla osansa asiassa vai ovatko yksilöt jotenkin sairaita ?

7

304

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 10

      Palstan venkula on nyt varmaan nähnyt kokovartalopeilistä oman kuvansa.

    • luonnevikaisuutena

      monella eri tapaa

      • nappikauppaa

        jos ja kun ihminen tarpeeksi kauan käyttää erillaisia hormoonivalmisteita esim. kehonrakentajat voi silloin alkaa esiintyä haittavaikutuksia. Jostain on ollut luettavissa, että jotkut ammattiryhmät käyttää ko. aineita syystä että saadaan lihasmassa kasvamaan. En tiedä onko poliisin joukossa näitä käyttäjiä.


      • on.
        nappikauppaa kirjoitti:

        jos ja kun ihminen tarpeeksi kauan käyttää erillaisia hormoonivalmisteita esim. kehonrakentajat voi silloin alkaa esiintyä haittavaikutuksia. Jostain on ollut luettavissa, että jotkut ammattiryhmät käyttää ko. aineita syystä että saadaan lihasmassa kasvamaan. En tiedä onko poliisin joukossa näitä käyttäjiä.

        Joku vuosi sitten oli tutkimus, että ovat suurin käyttäjäryhmä. Siksi kai ne niitä takavarikoikin, kuten pornoakin.


    • oma lajinsa

      Poliisithan eivät ole homo sapiens lajin edustajia lainkaan. Yleisen tyhmyytensä, poikkeavan ulkonäön ja vajavaisten sosiaalisten kykyjensä vuoksi poliisi tulisi lukea kädellisten alempaan heimoon, lähemmäs Nwandertalin ihmistä. Taipumus väkivaltaisuuteen on sekin lähempänä apinaihmisen taipumuksia kuin nykyihmisen taipumuksia.

      Lajityypillinen ominaisuus poliiseille on tosiaan tuo paskat housussa käveleminen, tällä lailla poliisi ilmaisee miheisyyttään vastakkaiselle sukupuolelle. Myös poliisin kyvyssä erotta vastakkainen sukupuoli on vaikeuksia koska partiokaveri on yleensä samaa sukupuolta ja varsin karvainen yksilö vielä kaiken lisäksi.

      • murinaa mur mur

        kun ilmaisit hyvin veit sanat minulta en osaa tuota panna paremmaksi.


    • :D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      249
      4514
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      123
      2949
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2712
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      74
      1700
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      105
      1543
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      16
      1431
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      51
      1271
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      92
      1206
    9. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      201
      1065
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1045
    Aihe