miksi poliisit, huomattavan usein

isänmaan asialla

nuoresta iästä huolimatta ovat apinan näköisiä, apinamaisuutta korostaa nuuskamälli ylähuulen alle paketoitunneena, hiukset puuttuu päästä, puhuvat möreällä äänellä ja puheesta ei tahdo saada selvää, suuta aukoessa leuat eivät meinaa mennä kohdakkain eli ylä ja alaleuka eivät meinaa sopia paikoilleen, kävelevät jalat levällään ikään kuin paskat olisivat housuissa ja askeltaminen on vaikean näköistä. Onko joillakin piristeillä , lääkeaineilla, tai anakontisilla steroilla osansa asiassa vai ovatko yksilöt jotenkin sairaita ?

7

308

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 10

      Palstan venkula on nyt varmaan nähnyt kokovartalopeilistä oman kuvansa.

    • luonnevikaisuutena

      monella eri tapaa

      • nappikauppaa

        jos ja kun ihminen tarpeeksi kauan käyttää erillaisia hormoonivalmisteita esim. kehonrakentajat voi silloin alkaa esiintyä haittavaikutuksia. Jostain on ollut luettavissa, että jotkut ammattiryhmät käyttää ko. aineita syystä että saadaan lihasmassa kasvamaan. En tiedä onko poliisin joukossa näitä käyttäjiä.


      • on.
        nappikauppaa kirjoitti:

        jos ja kun ihminen tarpeeksi kauan käyttää erillaisia hormoonivalmisteita esim. kehonrakentajat voi silloin alkaa esiintyä haittavaikutuksia. Jostain on ollut luettavissa, että jotkut ammattiryhmät käyttää ko. aineita syystä että saadaan lihasmassa kasvamaan. En tiedä onko poliisin joukossa näitä käyttäjiä.

        Joku vuosi sitten oli tutkimus, että ovat suurin käyttäjäryhmä. Siksi kai ne niitä takavarikoikin, kuten pornoakin.


    • oma lajinsa

      Poliisithan eivät ole homo sapiens lajin edustajia lainkaan. Yleisen tyhmyytensä, poikkeavan ulkonäön ja vajavaisten sosiaalisten kykyjensä vuoksi poliisi tulisi lukea kädellisten alempaan heimoon, lähemmäs Nwandertalin ihmistä. Taipumus väkivaltaisuuteen on sekin lähempänä apinaihmisen taipumuksia kuin nykyihmisen taipumuksia.

      Lajityypillinen ominaisuus poliiseille on tosiaan tuo paskat housussa käveleminen, tällä lailla poliisi ilmaisee miheisyyttään vastakkaiselle sukupuolelle. Myös poliisin kyvyssä erotta vastakkainen sukupuoli on vaikeuksia koska partiokaveri on yleensä samaa sukupuolta ja varsin karvainen yksilö vielä kaiken lisäksi.

      • murinaa mur mur

        kun ilmaisit hyvin veit sanat minulta en osaa tuota panna paremmaksi.


    • :D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      82
      6025
    2. Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.

      Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers
      Maailman menoa
      79
      4860
    3. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      52
      4422
    4. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

      "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
      Maailman menoa
      57
      4182
    5. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      96
      3789
    6. Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?

      Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost
      Maailman menoa
      6
      3522
    7. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      91
      2561
    8. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      50
      2503
    9. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      35
      2409
    10. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      47
      2139
    Aihe