saunalahden

saunatonttu1820

mokkulalle sopiva paikka anusreikä.
saiskohan silloinkaan yhteyttä etes etupuolelle.
jatkuvasti on yhteys poikki,
yrittävät vaan väittää että vika on sim kortissa,
onkohan muillakin sim korteissa vikaa kun muillakin katkeaa samallalailla

7

510

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Näin se on

      Itselläni ja muutamalla tutulla on myös Saunalahden liittymä ja ongelmia on päivittäin. Noin vuosi sitten tämän hankin ja viime syksyyn asti toimi hyvin mutta sen jälkeen on vi**uillut ja paljon.

    • tälle, mutta sanotaan nyt sitten että meillä Sauniksen mokkulanetit on toimineet pääsääntöisesti hyvin. Eilenkin latausnopeudet oli usein yli 500 kB/s.

      Toki on päiviä jolloin toiminta on huonompaa ja pätkimistä esiintyy joskus, mutta ne hyvät on enemmistönä. Ja tolkuton iltatahmaus hävisi viime marraskuussa eikä ole palannut.

      Ottakaa mokkula pois anuksesta, niin pelittää paremmin.

      • Minulla on Saunalahden mokkula, ja sen nopeus on yöi 10 megaa..... Eli hyvin pelittää.....


      • vapunen kirjoitti:

        Minulla on Saunalahden mokkula, ja sen nopeus on yöi 10 megaa..... Eli hyvin pelittää.....

        jopa lähes 900 kB/s... :)

        Mieluummin tää kuin parin megan ADSL!


      • kertoi jo...
        RepeRuutikallo kirjoitti:

        jopa lähes 900 kB/s... :)

        Mieluummin tää kuin parin megan ADSL!

        parin megan ADSL toimii 24/7 ihan sillä nopeudella mikä on luvattu. Riittää jopa 4 koneelle meilläkin...
        Miten mokkulan jako? Riittääkö kaikille sama nopeus?

        ADSL ei pätki, eikä ole riippuvainen GSM liikenteen määrästä. Kiitos korkeimmalle moisesta yhteydestä!


    • sarasira

      Mulla on juuri samanlainen kortti ja meinaan viedä liikkeeseen ja kertoa että katkasee yhteyden ja eikä korjaannu muuten kuin sulkemalla koneen.

      • Saunalahti ei ole ainoa 3G joka pätkii. Tutuilla on ollut myös sonera ja dna, kaikkien kuuluvuus riippuu lähinnä vuorokauden ajasta ja tukiaseman suunnasta. Ulkona tai ikkunan lähellä kuuluu paremmin, tai sitten ei.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      434
      6261
    2. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      121
      3576
    3. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      88
      2416
    4. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      25
      1889
    5. Moraaliköyhä S-ryhmä

      S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko
      Tampere
      109
      1185
    6. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      92
      1164
    7. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      63
      1055
    8. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      62
      1028
    9. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      76
      930
    10. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      41
      924
    Aihe