Mielenkiintoista!!!!!

Moroi

Erään erittäin kauiin Ukrainalaisen naisen kaa olen ollut yhteyxissä!!.
Anyway Ukrainassa vaikuttaa olevan upeita naisia.
Älkää varoittako huijaamisesta. Olen oppinut karsimaan huijaajat.
Siis Ukraina halpa paikk?. Mixei menis legendaariseen Odessaan kaa?

Vasta suunnittelua ja haaveilua

Kusti

12

1016

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kiev

      Erittäin hyviä kokemuksia ja menen taas kuun vaihteessa 4 päiväksi.

    • Tyttöystävä?

      Moi!
      Ainakin deittipalstoilla liikkuu uskomattoman kauniita Ukrainalaistyttöjä. Tai siis kuvien perusteella. Kysynkin kokeneemmilta, että mikä näissä yleensä se huijaus on? Onko kauniiden tyttöjen tarkoitus saada miehet käyttämään (maksullista) deittipalvelua, eli esim. usien ilmoitusten jättäminen ja oman profiilin luominen on maksutonta, mutta kaikenlainen viestittäminen palveluiden kautta on maksullista?

      Vai onko heidän tarkoituksensa mennä minkälaisen ja ikäisen karvatursakkeen kanssa naimisiin? Tämä ei jotenkin enää tunnu vaan kovin todennäköiseltä... pääseväthän nämä tytöt matkustamaan vaikka mihin, rajat eivät ole enää kiinni, ja muualla maailmassa on paljon varakkaampia ja komeampiakin miehiä kuin suomessa...

      Mikä saisi siis kauniin Ukrainalaistytön kiinnostumaan keskituloisesta suomalaismiehestä? Tai siis tarkoitan kysymykselläni sitä, että sellaisena suomalasimiehenä, missä vaiheessa minun pitäisi epäillä yhteydenpidon olevan vedätystä ja miksi? (Sen verran ymmärrän itsekin, etten ole ajatellut lähetellä rahaa tai matkalippuja kellekään).

      Mutta jos siis kerron olevani ihan hauskan näköinen, päälle 40-vuotias, sopusuhtainen, keskituloinen mukava, rehellinen, sosiaalinen suomalaismies, ja minua lähestyy yhteydenpitotarkoituksessa 28-35 vuotiaat kauniit Ukrainalaistytöt... niin onko kyseessä aina huijaus tai ainoastaan keino päästä sieltä muualle?

      Ei minulla ole mitään ongelmia seuran kanssa suomessakaan, mutta nämä naiset ovat kyllä uskomattoman kauniita, ja koska muutenkin omaan kosmopoliittista luonnetta, ei minulla olisi mitään sitäkään vastaan että oikea romanssi syntyisi ulkomaalaisen naisen kanssa.

      • LYHYESTI

        LYHYT VASTAUS:

        1. RAITIS, REHTI , JA REIPAS MIES JOKA PITÄÄ HUOLEN VAIMOSTA JA PERHEESTÄ

        2. EI JUOPPO EIKÄ VÄKIVALTAINEN RENTTU

        3. MUISTAA VAIMONSA SYNYMÄPÄIVÄN JA HÄÄPÄIVÄN


      • Kusti vaan
        LYHYESTI kirjoitti:

        LYHYT VASTAUS:

        1. RAITIS, REHTI , JA REIPAS MIES JOKA PITÄÄ HUOLEN VAIMOSTA JA PERHEESTÄ

        2. EI JUOPPO EIKÄ VÄKIVALTAINEN RENTTU

        3. MUISTAA VAIMONSA SYNYMÄPÄIVÄN JA HÄÄPÄIVÄN

        Strastvuit

        Kto tam pisaet?.
        Minulla on matkakuume. Ukrainaan pääsis kohtalaisen halvalla??!!.
        Kuulemma jalkapallon em-kisat ovat nostaneet hintoja taivaisiin.
        Pitäisi vaan mennä. Eikai siinä sen kummempaa?!.
        Ukrainassa on tosiaan kauniita naisia, joten olisi kiva lähteä ihastelemaan!!

        Kusti


    • Kaiken kokenut

      Kiovan ilmoitukset 90% huijausta ja rahastusta.

      • Kiovan kokenut

        Pitää paikkansa.Mutta häviät ehkä 300-400 euroa jos lähdet illastamaan paikallisen tytön kanssa.Tuo summa on kuukauden palkka heille.En kerro miten homma tapahtuu koska "osaat karsia huijarit" ;)).
        Mutta tytöt ovat USKOMATTOMAN kauniita ja sensuelleja.
        Jos osaat venäjää niin mene paikan päälle ja unohda deittipalstat.Ne ovat täyttä rahastusta.
        Onnea matkaan!!


    • kieviin

      Kielitaito on kultaakin kalliimpi näissä kuvioissa.En itse ole massahurmaaja tässä mutta kun opin aikanaan kielen niin jopa rupesi viuhka käymään!En halua tässä kehuskella mutta naisia on sen jälkeen piisannut.Unohtakaa kaikki joutavat deitit ja jalkautukaa paikan päälle.Utelias asenne eikä liikaa viinaa,siinä tärkeimmät säännöt!!

    • Spasiba
      Kääntäjätoimisto ehdotti jo minulle 2 krt maksamisesta, mutta kun ilmoitin osaavani itsekin vähän venäjää ja osaavani käyttää googlen translatoria, niin kehottavat minua käymään matkoilla siellä päin!!.

      • Privjet

        Katsoin eilen majoitusten hintoja - oliko se hotel.com?- ja totesin jonkin sortin majoituxen järjestyvän mielettömän halvalla!!!
        Kun o sissikoulutuxessa ollut yötä 30 asteen pakkasessa teltassa yötä, niin osaa olla vähään tyytyväinen;-). Ei kyllä liika köyhäikään kannata. Halvassa majoituxessa saa ainakin exotiikkaa;-).
        Jotenkin ei Kiova kiinnosta, vain Odessa kiinnostaa ehkä nimen takia. Olen katsonut kaupungin karttaa ja kaupungin olevan iso pala!!!
        Jos vaan elokuussa menis??


    • jusi pekki

      Hei
      Minulki ollai lukijahäiri, muta ei si mitte keitetä purjutia

    • Matkaanny

      Ukraina on tosimatkailijalle superkiva mesta. Mene Odessan sijaan Jaltalle. Se on Krimin ehdoton ykkönen monessakin mielessä.

    • Hei
      Olen itte ukrainalainen mies ja on aika kummallista lukea että kotimaassani on "uskomattoman kauniita naisia". Minusta suomalaiset naiset on yhtä hyvännäköisiä ja mikä on tärkeintä - tietävät oman hintansa. Mutta ruoho naapuriilla on aina vihreampää ja jos tekee mieli tutustua kiovalaisiin tai odesalaisiin naisiin, suosittelen tehdä sitä paikan päällä. Ja kannattaa ottaa huomioon että Ukraina on ollut pitkän aikaa miehitysvallan alla ja se heijastuu ihmisten käytöksessä. Elikä ihmisillä on huono itsetunto ja ne voi valehdella aika helpoisti vaikka ei sitä itse tajuais tai myöntäis.
      Mutta tervetuloa Ukrainaan anyway!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      129
      14280
    2. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      27
      5908
    3. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      154
      5455
    4. Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?

      Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua
      Maahanmuutto
      298
      4319
    5. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      38
      4067
    6. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      96
      3637
    7. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      2
      3551
    8. Vanhat miehet eivät muista

      Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan
      Maailman menoa
      21
      3512
    9. Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta

      Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan
      Maailman menoa
      59
      2601
    10. Huomenta naiselle

      Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.
      Ikävä
      92
      1377
    Aihe