kertokaas

hei!
kysysin saako 1v8kk ikänen lapsi syödä jo
kaalikeittoa sekä hernekeittoa?haluaisin niin
tehä nuita keittoja,mutta en tiedä saako poikamme
syödä niitä.
3180
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

en minä mitään pykälää ole lukenut, mutta on meillä ainakin saman ikäinen neiti hernekeittoa syönyt. Saattaa se mahavaivoja aiheuttaa jos on herkkämahainen. Päiväkodissakin ko. ruoka on ollut listalla, joten lienee sitä saavan pienetkin syödä :) Kaalikeittoa meillei syödä muutenkaan, joten siitä en osaa sanoa mitään.

Äänestä

Miksi ihmeessä ei saisi? Meillä ihan vähän päälle vuoden vanhana on syönyt hernekeittoa ja kaalia, tosin laatikkona eikä keittona.

Äänestä
  • Joo meillä sama juttu.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hämmillään.. kirjoitti:

hei!
kysysin saako 1v8kk ikänen lapsi syödä jo
kaalikeittoa sekä hernekeittoa?haluaisin niin
tehä nuita keittoja,mutta en tiedä saako poikamme
syödä niitä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu