Unkarilaiset kuvittelivat että EU pelastaa ja tukirahoja sataa maahan. Ihmiset eivät osaa seisoa omilla jaloillaan vaan aina odottavat että jostain ulkopuolelta tulee apuja. Nyt näyttää siltä että EU-paatti keinuu myrskyssä niin että osa kyydissä olijoista tipuu. Onkin aika jakaa pelikortit uudelleen!!!
Kompurointia
6
393
Vastaukset
- topias33
niin ja sieltä laivasta täytyisi tippua monta maata ulos. Ei Unkari yksin. Minusta olisi parempi lähteä Suomen pois ,kun odottaa että jotain tehdään
- pakolainen
Joo, tule tänne asumaan ja kokeile miltä tuntuu... huijareiten demokraatiassa puhutaan vaikka gyurcsányista vaikka orbanista...
- lkjhgfd3
tarkemmin. Kannatais lähteä Suomi pois EUsta sitä tarkoitetaan,eiks niin??
- Ervo A
Huolestuttavinta Unkarissa ovat juuri tällä hetkellä populistipuolueen toimet, nähtäväksi jää mitä ne vaikuttavat maan matkailutalouteen. Itävallassa populistit riehuivat aikansa Haiderin johdolla ja jäljet näkyivät. Nyt näyttää Suomi olevan vuorossa ja omituista kyllä, tänne matkailupalstalle ilmestyy EU:ta vastustavia mielipiteitä. No, nyky-Unkaristahan suomalainen populisti voisi hyvin hakea lisäoppia, minä tyydyn kulttuuritarjontaan, ainakin niin kauan kuin se minulle mielipiteenvapauden puolustajana ja lehtimieskortin haltijana suodaan.
- nyt sinulle
pelle, että tällä palstalla keskustellaan Unkarin ja erityisesti Budapestin matkailusta!
Talouspolitiikasta keskustellaan aivan eri palstoilla, idiootti!- toktoktok!
Nyt sinulle tiedoksi että sinä joka pelleksi ja idiootiksi täällä julkisesti muita nimittelet teet itsestä niin ala-arvoisen että en alennu sinua edes nimittelemään, pellet ja idiootit ei siihen riitä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its4179191Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1893800- 212268
- 871403
- 1161198
- 271155
Sylikkäin.
Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta661132Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!
"Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss791128- 751110
- 551063