meikäläiseltä eilen Finlandia-hiidon 50km!Ihan hyvin meni ja kyllä oli ylpiä olo kun maaliin pääsi!!Ja mitallikin tuli kaulaan, vaikken 50 parhaan joukkoon ees päässy;)!
Hieman yli 4 tuntia meni
höperömaija
6152
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Mäkin sitä hiihtelin ja aivan rätti väsynyt olin maaliin päästyäni. Tuskin 5000:n parhaan joukkoon mahduin.
Ai ai missä hiihtelit???
Lauantaina 50 kilometrin perinteiselle ilmoittautuneita oli 3674, joista maaliin hiihti 3290.
http://finlandiahiihto.fi/2011/02/27/finlandiaan-6335-ilmoittautunutta/
Niin sitä pitää.
Vau, tosi hienoa, olitko eka kertaa mukana? Pitäisi päästä tuo kerran hiihtämään... Osallistuitko vapaalla vai perinteisellä?
Joka tapauksessa onnea saavutuksesta ja mitalista! :)
Hups, onpa sivut muuttuneet ...aika sekavat ovat mielestäni:(!
En oluut ekaa kertaa mukana, mutta 10 vuotta oli väliä, joten aika "vihreenä" matkaan lähdettiin, ja vapaalla hiihdin, kun se on mulle jotenkin helpompaa!Johtuu varmaan siitä kun yleensä koirien kanssa hiihdän, niin vauhti on kovempaa, ja paremmin pysyy 8 tai 12 jalan vauhdissa vapaalla tyylillä.
Nyt vaan ens vuonna mukaan!Voit vaan arvata miltä sauna ja pullo olutta maistu ton rupeaman jälkeen!;)!
Onneksi olkoon. Upea suoritus. Siellä oli paljon osallistujia ja perille eli maaliin pääsy on hieno juttu:)