Hyvä hiljainen kotelo + virtalähde

cccc+

Kertoisitko hyvät valinnat ?

4

900

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ihuiogyuft7uydyitd

      No vuosi takaperin suosittiin Antecin Sonata III - 500w malli, mutta nyt tuo tuntuu vievän voiton.
      http://www.jimmspc-store.fi/tuote/FD-CA-DEF-R3-WH

      Jokainen muro hommannut tuon, eli nörtit tietävät kyllä. ;) Tuo siis löytyy 99EUR mustana ja harmaana myös, verkkokauppa.comista ainakin. Tuo oli juuri testissä v*ttu kun en muista sivua. Paljon sai kehuja. On hiljainen, ilma liikkuu yms. Kotelossa on vaimennuksia(mattoa tms) ja kaikenlaisia pikkujuttuja. Toki virtalähde tuohon sitten. 45e lisää. Sama poweri 600w:sena on verkkiksen myydyin, tämä kolmantena, eli kuuluu parhaimmistoon. MErkki on helvetin hyvä!
      http://www.verkkokauppa.com/popups/prodinfo.php?id=7817

      ja tässä 600w: http://www.verkkokauppa.com/popups/prodinfo.php?id=10565

      Tuossa siis hyvä paketti.. Halvalla ei saa hyvää. Parempi tuo on kuin Sonata, josta joutuu pulittamaan powerin kanssa jotain 120-130e.

      • On vittssin noi verkkiksen linkit vähän muuttuneet kun kehut powereiksi Western Digital Caviar Green 1TB:tä ja Stanton SCS.4DJ - DJ-järjestelmää :D


    • ex-asiakas
    • hyvä kotelo

      Koteloksi esim. Lian Li PC-U6 (jimmsiltä) ja poweriksi Super Flower Platinum 750W (silent rigistä, lisäksi läjä hiljaisia Gentle Typhoon 500 tuulettimia käytettäväksi kotelossa, cpu:ssa ym). Verkkiksessä ei myydä mitään kovin hyviä koteloita tai powereita.

      Loput komponentit, mATX emolevy, cpu, muistit jne kannattaa hommata mistä halvimmalla saa, eikä niihin kannatakaan paljoa panostaa kun viimeistään parin vuoden päästä pitää taas päivittää tehokkaampaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      43
      8699
    2. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      103
      6398
    3. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      80
      4812
    4. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      119
      4558
    5. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      160
      4446
    6. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      69
      2993
    7. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      165
      2186
    8. Paras muistosi

      kaivatustasi?
      Ikävä
      65
      2078
    9. Miksi miehen on hankala ymmärtää

      Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.
      Ikävä
      156
      2015
    10. Mitä sä musta oikein haluat?!

      Anna olla jo.
      Ikävä
      48
      1795
    Aihe