hotelleista

onneton 74

tietääkö kukaan hyvää ja halpaa hotellia victoria aseman läheltä?auttakaa tietämätöntä...

8

560

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sad but true

      Lontoossa halvalla ei saa hyvää, vaan huoneen jossain kaameassa murjussa.

    • sump

      Kukin määrittelee tietysti itse mikä on halpa ja riittävän hyvä itsekullekin. Mutta totta että Lontoossa majoittuminen kaupunginalueella on hinta-laatusuhteessa kalliin puoleista. Omiin kokemuksiin perustuen ja suht matalalla vaatimustasollani siedettäviä hotellihuoneita löytyy kyllä kohtuuhinnalla. Murjut voi raakata pois selailemalla vaikka booking.comia ja tripadvisoria.

    • no roplem

      Hei taas,

      Viime kesänä olimme täällä: http://www.jubileehotel.co.uk/index.htm
      Ihan asiallinen paikka, victoria-asemalle matkaa ~1 km. Ei mitään luksusta, normi aamiainen, palvelu sitä mitä näiltä ulkolaisilta hotellin pitäjiltä lontoossa saa (asiallista, mutta ei aina niin hirmu iloisella naamalla :), liikenne ei häirinnyt vaikka meilläkin oli huoneen tuuletusikkuna jalkakäytävän tasolla, hinta varmaankin sitä keskitasoa.

    • Matkamies maan

      Tiedetään useampiakin ja sinäkin tietäisit kun kävisit siellä Lontoossa, mutta minä en ainakaan asustelle kyseisissä majoituksissa.

      • huomion puutteessa?

        Jälleen mielikuvitusmaan matkamies louskuttaa. Kukaan ei tainnut kysyä missä et asustele. Koska ketään se ei myös kiinnosta.
        Wovon man nicht sprechen kann, darüber muss man schweigen.


    • london calling again

      Blades Hotel - B&B . 122 Belgrave Road. Siisti ja mukava hotelli. Erittäin avulias henkilökunta.

    • pe2101

      Lopeta tämä hölmöilysi muiden kustannuksella. Saat täältä vastauksia vain fiksuille ihmisille.

    • harria8

      VARASTIVAT 200 PUNTAA RAHAA 20.6.2011 Hanover Hotel Victoria :ssa Lontoossa. Jätin keskiviikko illalla huoneeseen vähän yli 200 puntaa ja n.50 euroa käydessäni kaupungilla (2h). Palatessani rahat oli viety (10 euroa jätetty). Epäilen henkilökuntaa. Tutkiessani itse tapausta (poliisia ei asia juurikaan kiinnostanut. Kumminkin rikosilmoitus tehty.) Haastattelin hotellin takana asuvaa paikallista asukasta, niin hän kommentit ensimmäisenä, että "Hanover Hotell? Bad guys. Very bad guys." Naapuritalon asukas kertoi nähneensä useasti myös hotellin henkilökuntaa kulkemassa hotellin viereisellä katolla. Katolle pääsee kyseisen naapurin katon kautta, joten hän kuuli milloin katolla henkilöitä liikkui. Hotellin portaikon ikkunasta on poistettu lukitussalpa???? Ikkunan kautta oli helppo pääsy sisään ja ulos. (kävin itsekkin ikkunan kautta katolla ottamassa valokuvia.) Huoneissa on "vanhan ajan" reikäkorttiavainlukot. Aina poistuessa Hotellista piti avain jättää hotelliin? (kuulemma heidän sääntö.) ÄLKÄÄ KÄYTTÄKÖ Hanover Hotel Victoria :aa. Varkaiden paratiisi.
      Ainut kamera on sisääntuloaulassa. Kamera ei näytä kyseistä toisen kerroksen ikkunaa. Hotellin "pomoa" ei asiakaat pääse jututtamaan hänellä on kuulemma aina niin kiire. Asuu kuulemma myöskin niin kaukana, ettei tule selvittämään 200 punnan varastamista. "Ehkä on aamulla paikalla" No ei varmasti ollut. Pelasivat vain aikaa. Tiesivät, että asiakas joutuu lähtemään ja asiaa on vakea selvitää kauempaa. Kuulin tänään, että samassa hotellissa on aikaisemmilta asiiakaila viety kaikki. Myös matkalaukut vaatteineen. Hotellia pitävät Intialaiset. Keskenään sukulaisia. Onko muilla samanlaisia kokemuksia?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 124
      1385
    2. Costa Rica on tympeän makuinen kahvi

      Ostin kahvin hinnan romahduksen kunniaksi Costa Rican "Premium Blendiä". Piti olla sataprosenttista arabialaista. No ain
      Maailman menoa
      84
      1263
    3. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      141
      1249
    4. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      242
      1160
    5. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      57
      1036
    6. 65
      939
    7. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      83
      881
    8. Vieläkään ei voi opiskella kursseja korkeakoulussa?

      Vaikka lakiin tehty muutos hän ei saanut opiskella työttömyystuella. https://yle.fi/a/74-20244925
      Työttömyys
      14
      852
    9. Onkin niin, että olet hulluna minuun

      mutta et uskalla sitä tuoda ilmi. Salaa haaveilet kiihkeästä suhteesta, vaan siihen se jää, ja syyksi esteet ja muut. S
      Ikävä
      42
      710
    10. Mitä on mietteissäsi

      Tänään?
      Ikävä
      65
      687
    11. Nyt ei enää ole

      Mitään mikä pitäisi mut hiljaa, kaikesta. Tämä on muutamalle henkilölle täällä.
      Ikävä
      42
      600
    12. Hämmentävä hetki: TTK:sta pudonnut Johanna Puhakka lataa pettyneenä: "Sitä ei voi kieltää"

      Johanna Puhakka ja Jurijs Jurza Trosenko tippuivat Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta. Suositussa viihdeohjelmassa nähtiin
      Tanssii tähtien kanssa
      15
      568
    13. Mikä on hulluinta?

      Mitä ikäväsi kohde on tehnyt?
      Ikävä
      32
      549
    14. Taidan luopua

      Sinusta.
      Ikävä
      33
      544
    15. Jälleen näin nainen unta sinusta

      Aika usein tulet uniini, enkä tiedä, mitä se tahtoo minulle sanoa. Tällä kertaa en ollut kotonasi, vaan ulkona jossain t
      Ikävä
      28
      539
    16. Et taida olla ihan varma

      Päätöksestäsi?
      Ikävä
      65
      508
    17. En haluaisi sanoa tätä

      Mutta olet sokea sille, mitä sinulla jo on! Jos minä olisin sinä, pyrkisin tekemään kaikkeni kohentaakseni nykyistä pari
      Ikävä
      39
      485
    18. En olis uskonu

      et kuulut tollaseen porukkaan
      Ikävä
      86
      483
    19. Et siis halua

      Kansssani mitään
      Ikävä
      29
      479
    20. Meiltä löytyy kyllä älliä

      Vai mitä oot mieltä...
      Ikävä
      92
      475
    Aihe