En tunne yhtään vuokraisäntää...

...joka antaisi vuokra-asuntonsa vuokralle tappiolle.

Vuokra on siksi aina suurempi kuin omistusasujalle koituvat kustannukset. Pitäähän sitä vähän ottaa voittoakin, kun kyse on investoinnista.

Meidän suku on jo sukupolvien ajan ratsastanut vuokrasuvuilla.
487
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Höpöhöpö joudut vuokraamaan home lääväsi alle vastiikkeen hinnan jotta edes jotain kuluja siasit katettua kun muuten menee kaikki omasta pusissta!

Äänestä

No oliko uutisessasi jotain ihmeellistä ? kyllä sijoitusasuntojen lainat yleensä vuokralaisilla maksatetaan.

Äänestä

Alkuperäiselle:

Uskon samaan, että jos ei saa riittävästi vuokratuloja, niin se viimeistään silloin myydään pois. Huonosti tuottavista kohteista halutaan eroon ja sijoitetaan mielummin johonkin muualle.

Äänestä

Oikein. Et tunne yhtään vuokraisäntää. Et ole itse, etkä tunne muitakaan. Mikisi siis kirjoittaa paskaa?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rahasuku... kirjoitti:

...joka antaisi vuokra-asuntonsa vuokralle tappiolle.

Vuokra on siksi aina suurempi kuin omistusasujalle koituvat kustannukset. Pitäähän sitä vähän ottaa voittoakin, kun kyse on investoinnista.

Meidän suku on jo sukupolvien ajan ratsastanut vuokrasuvuilla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu