Laittaisin mielelläni ongelma kysymyksen koskien Ubuntua mutta kun Ubuntussa
ei ole minkäänlaisia ongelmia,sorry.Se vain kukkuu ja käy.
ei ole minkäänlaisia ongelmia,sorry.Se vain kukkuu ja käy.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Turha viesti, vaikka pitääkin paikkansa.
Ongelmat yleensä kaikissa käyttöjärjestelmissä ovat siinä tuolin ja näytön välillä.
>Ongelmat yleensä kaikissa käyttöjärjestelmissä ovat siinä tuolin ja näytön välillä.<
Tuo ei pidä paikkaansa, ei ainakaan kaikissa käyttöjärjestelmissä.
Eikös ne ongelmat ole mopoissa paremminkin satulan yläpuolella?
Vaikea olla ongelmia kun ei sillä voi mitään edes tehdä.
BUAH!
Ubuntulla voi tehdä aivan kaiken sen, kuin Windowsilla.
Et vaan tiedä, eli ymmärrä etkä osaa.
Kirjoitustaidostas päätellen olet esiteini joten pidäs vaan ne osaamisjutut siellä mahassas :D ja aika kauas jäädään Ubuntulla siitä mitä Windowsilla pystytään tekemään, joku Novellin tekele taas on tässä suhteessa paljon parempi. Paljonko pelejä löytyy Ubuntulle, ei siis mitään Tuxracereita ja pasiansseja lasketa vaan ihan oikeita pelejä? Macille sentään on portattu jo kasa pelejä mutta linuxille ei yhtään. Et vaan itse tiedä mitään, heh. Eikä kannata alkaa itkemään kun se Ubuntu ei toimikaan.
Toimiiko Sonar, Ez ja DKFH ja Pod ohjelmat ubuntussa?
Hae roskiksesta vanha kirjoituskone, edes sähkökatko ei haittaa, kun tuolle linjalle olet lähtenyt.
Miten sen keyring kysely ongelman saa poistettua että menisi ja muistaisi salasanani ettei niitä joka ikinen kerta tartte naputella uudestaan, rasittavaa.
No tehdään sitä mikä on linuxarkipäivää eli googlaillaan simona enkunkielisiä foorumeita jotta saat oikean rimpsun johonkin sopivaan konffitiedostoon. Ja jos tuo keyring-ongelma koskee Evolutionia niin ei sitä edes saa pois, itte tappelin sen kanssa pari vuotta sitten ja heitin koko Evoluution Darwinin mukana Kreationistien roskakoriin, if you catch my drift.
>No tehdään sitä mikä on linuxarkipäivää eli googlaillaan simona enkunkielisiä foorumeita jotta saat oikean rimpsun johonkin sopivaan konffitiedostoon. Ja jos tuo keyring-ongelma koskee Evolutionia niin ei sitä edes saa pois, itte tappelin sen kanssa pari vuotta sitten ja heitin koko Evoluution Darwinin mukana Kreationistien roskakoriin, if you catch my drift. <
Tyhjää höpinää!
Ubuntusta ei saa kuin tyhjää höpinää
No mutta sittenhän voit alkaa auttamaan niitä lukuisia ihmisiä joilla on upuntun kanssa ongelmia.
http://ra.fi/fddm
Ja urakka ei varmasti lopu kesken !!
abantu huuh bantu ubuntu kubuntu ubuntu huuh ubuntu abantu kubuntu ubuntu huuh abantu bantu bantu ubuntu huuh
Mitä,onko Ubuntua bantu?
Kokeilimpa minäkin kakkoskoneeseeen ubuntua,...ja miellyin kyllä, mutta... osaamiseenhan se sitten varmaan hyytyi koska minulle tärkeä ominaisuus kakkoskoneeseen = WLAN, jonka ajuria ei sitte millään keskimääräisellä älykkyysosamäärällä saa asennettua, jotta se siitä.
Oletko tuolta kysellyt apua http://forum.ubuntu-fi.org/
eikö kaveripiiristä löydy yhtään ubunistiä, jolle lainaat konettas päiväks pariks? jos kerta ajurit löytyy, niin kyllä se saadaan toimimaankin, paitti jos se on fyysisesti rikki.
Helppokäyttöinen Ubuntu ei olekaan helppokäyttöinen? Pitää lainata kone kaverille jotta sen saa toimimaan? Ei ei ei. Perustaavin ei kannata mitään Ubuntua asentaa kun sitäkin pitää osata käyttää ja suurin osa täälläkin olevista ei varmaan osaa puukottaa konffeja jos esim. Firefox ei suostu toimimaan tai pitää saada kenkkuileva Flash kuntoon.
Varmasti ei löydy sillä se ubunistien harva kaveripiiri koostuu samasta kourallisesta netti-niiloja.
Että mitä ?????
Koko ketjun aloittaja nimenomaan sanoi että :
"Ubuntussa ei ole minkäänlaisia ongelmia,"
Ja
"Se vain kukkuu ja käy. "
Ja sinä tyrkytät jotain apufoorumeja!!?????
Ei kuule, kyllä asia on nyt niin että käyttäjä on jotenkin viallinen ja hänen pitäisi saada apua..........
Onko noin?
Minä olen yli viiskymppinen muija ja mulla on olut käyttiksenä windows vista, home premiumm , kyllästyin siihen täysin temppuili ja oli itse hitaus. Sitten asensin ton ubuntun ihan itse ja olen oikein tyytyväinen. On helppo käyttää ja paljon nopeampi kuin vista, ja kaiken huipuksi ilmainen. Windows seiskasta olisin joutunut pulittamaan melki 300ekua.