...on ehdottomasti Canonin LBP-8-sarjalainen tai HP:n 3, 5000 tai 5-sarjalainen. Näissä värikasetti kestää ikuisuuden, vaikka olisi vain 30% jäljellä.
Mulla on ollut käytettynä ostettu 5000-sarjan tulostin ollut jo 5 vuotta eikä koskaan ole tarvinnut ostaa väriä tai huoltaa tai repiä paperia. Tällä on tulostettu lopputyöt jne. hirveä määrä paperia.
Ajureita löytyy Windows 7 64-bittiseen asti ja pitkälle tulevaisuuteen.
Isoja ja painavia ovat, mutta kyllä kestävät ihan eri tavalla kun tämän päivän kotilaserit, joissa värikasetti on aina tyhjä ja kuvarumpu vaihtokunnossa.
Nimim. Monta Lexmarkia ja yksi Samsung hajonnut tässä ajassa.
PARAS tulostin kotikäyttöön
2
1485
Vastaukset
- ostin jo
noin yleisesti ottaen kaikki isot vanhan ajan laserit ovat huippulaitteita. nykyajan halvat verkkolaseritkin ovat leluja (hajoavat hetkessä ja kuluvat loppuun)
- Joku Vaan
Niin osaltaa kestävyyttä selittää se, että vanhemmat laserit oli tarkoitettu suuremmille tulostusmäärille kuin nämä nykyiset kotikäyttöön tarkoitetut. Näkeehän sen jo kasettien koostakin. Tarkemmin sanottuna, vanhempia lasereita ei ollut edes tarkoitettu kotikäyttöön vaan johonkin pientoimistoihin jne....
Nämä nykyiset halvat laserit ovat lähinnä vaihtoehto suihkutulostimille, siinä käytössä kestävät hyvin ja kasettejakaan ei tarvitse aina vaihdella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 163471
Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?
Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit212392En tullut, koska käytit päätäsi.
Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m321965- 181881
- 821868
- 261592
- 291450
Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?
Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui361427Miten lasketaan?
Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.91394Hyvää Huomenta Rakas Neiti
Hyvää Huomenta Nainen🤗 Kaikkea hyvää toivon sinun päivääsi😘 Näin toivoo mies111334