Laajakaistapalvelut ylihinnoiteltuja hitaine kaistoineen ja monopoli-asema Kokkolassa. Tekivät viime tilikaudella puhdasta voittoa yli 8 miljoonaa euroa ja palvelu on tätä luokkaa mitä se on.
Eikö kaupungin pitäisi puuttua asiaan!? Kuidut joka asuntoon vähimmäisvaatimuksena näillä hinnoilla. Vähintään.
Joutuuko Kokkolasta muuttaa pois huonon nettikaistan takia? 3G verkko ei kantakaupunkia lo. toimi vakaasti, eli sen voi unohtaa.
Eikö kaupungin pitäisi puuttua asiaan!? Kuidut joka asuntoon vähimmäisvaatimuksena näillä hinnoilla. Vähintään.
Joutuuko Kokkolasta muuttaa pois huonon nettikaistan takia? 3G verkko ei kantakaupunkia lo. toimi vakaasti, eli sen voi unohtaa.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Miksi UUDEN anvian laskua voi maksaa Kokkola OP tilinumerolla.
Kopu = Anvia
Kaikki mitä maahan on kuopattu on moneen kertaan maksettu.
Kaapeli TV
Kiinteä puhelinliittymä
Kiinteä laajakaista.
Kaikki mikä ilmassa liikkuu.
Kunnossapito ja huolto.
Jos saisin kaikki maksamani rahat takaisin korkoineen voisin ostaa pienen osakehuoneiston vanhuuden varalle, mutta ne rahat ovat menneet turhuuteen, jonka nykyinen nimi on ANVIA.
Juuri näin, täyttä asiaa!
Minä vaihdoin anvian laajakaistan pois ku on niin älyttömän kallis. Otin tilalle nettitikun ja nopeus näyttää jatkuvasti olevan noin 6 megan luokkaa ja maksan siitä reilun kympin kuussa. Näin leenalassa. Tuo nettitikun nopeus vaan vaihtelee hirveästi riippuen siitä missä asuu.
Itse asun kans leenalan-alueella ja käyttelen tikkua. Väliin toimii tosi hyvin, mutta tuo nopeus tosiaan vaihtelee tosiaan aika paljon. Operaattorin mukaan verkko ruuhkautunut kokkolassa...ja tikkuja myydään kiihtyvää vauhtia...niin käyköhän tässäkin niin, että operaattorit rahastaa jatkossa toimimattomilla yhteyksillä...ei muuta kuin vaatimaan tukiasemapäivityksiä, jos yhteydet tökkii!!
boikottia peliin vai mitä se oli.. joku roti sentään. Kokkolalainen firma riisttä oman kylän pojilta ja tytöiltä rahat pois. Röyhkeetä toimintaa.
Avaa Tili myäs OP-Kokkola eläkä vie vaasatisten perseeseen?
Yhteyshän ei sillon toimi, jos "välillä toimii hyvin", sen pitää toimia aina. Siksi laajakaista on pakkohankinta jos esim pelaa tai haluaa kattoa livestreameja.
Surullistahan tämä Anvian toiminta on.
Kiistatta suomen kalleimmat yhteydet Kokkolassa, kiitos kyseisen firman monopoliaseman.