voiko

2x4 subia kytkee 4 ohomiin? jos voi niin miten :DD
359
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

siis kaks neljätuumasta subia, vai mitä hittoa sä selität?

jos tarkotat yhtä subbaria missä on kaks neljän ohmin kelaa, niin EI VOI

Äänestä

Kyllä voi. Kumpikin kela omalle kanavalle, vaatii siis kaksikanavaisen vahvistimen. Jos taas yhdellä kanavalla soitat kahta kelaa, on tuloksena joko 2 tai 8 ohmia, riippuu teetkö sarja- vai rinnankytkennän.

Äänestä

okeiiii kiitosta!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


trh kirjoitti:

2x4 subia kytkee 4 ohomiin? jos voi niin miten :DD

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu