oli kyllä taas helvetin mukava hakea pakettiaan kun tiskin takana istuu vanhempi rouva joka ei tunnu välittävän hyvästä asiakaspalvelusta. en edes jaksa alkaa erittelee mitä tapahtu. jokainen siellä asioinut tietää mistä/kenestä puhun..
ratakadun matkahuollon asiakaspalvelu
sillee..
9279
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Jep. Se on todella ankea paikka asioida, piilokameran tai tositeeveen paikka... saisi koko kansakunta osansa.
no tuli kyllä sellainen olo että missä se kamera on.. ei tollanen oo todellista. hyvä kun sisään ehdin ku muija huutaa tyhjältä tiskiltä -OTA VUORONUMERO!
hämmentyneenä otin ja muija painaa nappiansa ja kuinka ollakaan minun vuoronihan se oli. tiskin takaa jälleen HUUDETAAN -NO MIKÄ NUMERO SULLA ON ?!
no pääsin kun pääsinkin hakemaan pakettini mutta tuntuu jotenkin uskomattomalta että noin perin pohjin epämiellyttävää asiakaspalvelijaa on edes olemassa..
Ens kerralla laittakaa kännykkään nauhoitus päälle kun meette sinne. Jos saatte epäasiallista palvelua, ottakaa yhteys ko. konttorin päällikköön ja soittakaa nauha. Tai laittakaa nauhoite youtubeen, sekin on tehokas tiedonvälityskanava.
Kaikille ei asiakaspalvelu vaan sovi...
Ite asioin paljon tuolla ja se ämmä on kyl täys kyrpä..
Väkisinkin tulee mieleen tapaus parin vuoden takaa kyseisestä firmasta. Olin lähettämässä kahta lähetystä länsi-suomeen, tilaaja halusi tietää etukäteen kuljetuksen hinnan, joten kävin valokuvin ja painoin ja mitoin kysymässä kuljetuksen hintaa sieltä tiskiltä. Saimme hinnan, ja tuttavamme toimitti lähetyksen matkahuoltoon. Kuljetuksen hinta olikin vaan noussut lähes kaksinkertaiseksi sovitusta. Hän ei sitä sovittua hintaa edes tiennyt, vaan maksoi kiltisti sen, mitä pyydettiin. Tiedustelin tallaista, pärstäkertoimeenkohan perustuvaa hinnoittelua matkahuollon nettisivuilla, eipä ole vastausta tähän päivään mennessä kuulunut. No, eipähän ole ko. firmaa sen jälkeen tullut vaivattua lähetyksineni.
sanoisin tuohon asiakaspalveluun et kyl se kyrpä on ihan omis housuis ei se kuulu miul mittää
tulkaa perk ite tänne pakettii jakaan ja ko kukkaa ei muka tiijä mittää stana
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
sen verran otan kyl kommenttii asiast et saatana kyl asiakkaihenkii tulis ja luulis jottai ymmärtävän ko ain tääl asioi ja heitteöö noit pakettiloit et se menis sit lopult oikein..........mut ko ei mitekää vaik kui yrität ni ei...........perkele
saatatte olla täysii kyrpilöi en mie sille mittää maha..............
Haistakaa huilu.
Asioin hyvin usein Matkahuollossa, enkä ole vielä huonoa palvelua saanut yli 30:een vuoteen.
Se, miten itse suhtaudut vastapuoleen, niin hän suhtautuu sinuun myös samoin.
Muistakaa myös se, että heillä on todella kiire, kun linjureita saapuu, ja niiden tuomia paketteja täytyy hyllyille lajitella, sitten tulee noita, jotka haluaisivat tietää sitä sun tätä.
Sitten tulee noita paketin noutajia, ja matkalippujen ostajia, ja hintojen kyselijöitä.
Tsemppiä tytöt ja pojat siellä Matkahuollossa. Minä ainakin arvostan työtänne ja olen aina saanut erittäin hyvää palvelua puoleltanne.
Siitä kiitos teille.
Huulikin lentää, kuin spitaalisten juhlissa.
Ai nii...unohu mainita, et oon töissä matkahuollossa...
Sinä otit nimimerkkini käyttöön.
Minä käytin tuossa aiemmassa kirjoituksessani nimimerkkiä spitaalinen.
Sinä taisit kirjoittaa oman nimesi.
Ja minä olen ainoastaan asiakkaana Matkahuollossa.