Olen joutunut lääkärin määräyksestä ottamaan sen sorttisia sydänlääkkeitä joiden sivuvaikutuksena on jonkinasteinen impotenssi.Onko kellään kokemusta millaiset potenssilääkkeet sopisivat ja miten ne toimivat?Mieli tekee ja joskus jopa seisoo,mutta vaimo ei aina välttämättä ole silloin halukas.Mulla seisoo esim aamulla klo 4 ja vaimoa ei silloinn kiinnosta.Hän haluaa nukkua.Mulla taas ei sitten seiso juurikaan muulloin.Olenkin sitten runkkaillut,mutta kyllä sitä vielä haluais naidakkin.Onko muita 50-70v miehiä,joilla samanlaisia ongelmia?Minua kyllä kiinnostaa myös miesten välinen seksi,tosin kokemuksia ei ole.Tai mikä tahansa seksi,pelkkä runkkaaminen ei riitä.
seisoo tai ei
8
464
Vastaukset
- w-w-w
Paras neuvoja on lääkärisi. Mitä lääkettä käytät? Silloin ehkä joku toinen saman aineen syöjä voisi ehkä neuvoakin.
- pääresund
me runkataan aamuisin porukalla kun vaimot nukkuu.tuu päärösundiin on kerhossa poikamiehiäkin. tervetuloa.
- Vaarin kokemukset
Oma tilanteeni on samanlainen. Ensi Viagra auttoi hyvin, mutta sitten sen vaikutus alkoi heiketä. Löysin vihdoin pätevän urologin, joka antoi lääkkeitä Cialis 20 mg ja Levitra 20 mg. Minulla Cialis vaikuttaa hitaammin, mutta vaikutus kestää pitempään. Jos käytän Cialista useita kertoja peräkkäin niin sen vaikutus tuntuu heikkenevän ja siksi otan aina välillä Levitraa ja näin Cialliksen vaikutus on palannut ennalleen.
Myös minulla paras hetki on aamuvarhainen eli klo 4 - 6. Vaimoni on sopeutunut tähän aikatauluun ja on innolla mukana.
5 vuotta sitten olin asian suhteen vaikeuksissa ja jouduin käymään usean urologin luona ennenkuin sain oikeat lääkkeet.
Minulla on 76 v mittarissa ja vaimolla 74 v. Meillä on kohta kultahäät ja rakastelu tuntuu edelleen hyvältä.- 60vukm
Onnittelen ja kiitos vastauksestasi.Mulla vaimo vain ei halua eikä suostu oikein mihinkään.Siksi olen tutkaillut,olisiko olemassa pk-seud jotain samassa tilanteessa olevien miesten kerhoa tai porukkaa joka kokoontuis silloin tällöin yhdessä runkkailemaan ja minä ainakin voisin vaikka ottaa ja antaa myös suuhun.
60vukm kirjoitti:
Onnittelen ja kiitos vastauksestasi.Mulla vaimo vain ei halua eikä suostu oikein mihinkään.Siksi olen tutkaillut,olisiko olemassa pk-seud jotain samassa tilanteessa olevien miesten kerhoa tai porukkaa joka kokoontuis silloin tällöin yhdessä runkkailemaan ja minä ainakin voisin vaikka ottaa ja antaa myös suuhun.
Porukka olis kiva. Mutta myös kahden kesken olisi mukavaa. Olen itse myös pk-seudulta
- 60vukm
ukkob kirjoitti:
Porukka olis kiva. Mutta myös kahden kesken olisi mukavaa. Olen itse myös pk-seudulta
Miten saisi yhteyksiä,tänne ei oikein viitsi laittaa puh num.Olishan se tosi mukavaa tavata saman mielisiä ja touhuilla yhdessä.Yksin joskus kyllästyttää ja ei tahdo olla fiiliksiä.
60vukm kirjoitti:
Miten saisi yhteyksiä,tänne ei oikein viitsi laittaa puh num.Olishan se tosi mukavaa tavata saman mielisiä ja touhuilla yhdessä.Yksin joskus kyllästyttää ja ei tahdo olla fiiliksiä.
Klikkamalla nimimerkkiäni sinun pitäisi päästä profiilisivulle, jossa on mahdollisuus viestin jättämiseen minulle niin, että vain minä näen sen.
- totanoin........
Ei enää naiset kiinnosta? Onhan näitä homobaareja sen alan harrastajille. Liukuvoidetta messiin ja baanalle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen kannatusromahdus ilahduttaa
Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.1484455Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?
Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o1842934Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?
Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis132691Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän
elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi872677Pitkän päivän ilta
Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel1262327Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon
ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu521942Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin
Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos321858En selvinnyt ilman naarmuja
Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa131785Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?
Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat71351Olet ainutlaatuinen
Sinussa on jotain, jota en osaa oikein edes pukea sanoiksi. Jotain paljon syvempää, kuin ulkoinen ihanuutesi. Jotain ain361003