Naurattaa tuo oikein "Business College, Suomen Liikemiesten kauppaopisto"! :''D Mainoksia mm. Spotifyssa. Ihan niinkuin jollain kauppaopisto-tutkinnolla tulisi joku superhuippumega liikemies! x'D Kaupan kassalle sillä tutkinnolla pääsee. :)
Business College
14
9415
Vastaukset
- tp
Kyllä sil kuule pääsee moneen muuhunki. Ja totta kai ne mainostaa mieti ny vähä omiii !!!!!!!!!!
- merkantti
Eikös Business Collegesta saa saman arvoisen ja tasoinen tutkinnon kuin KTM ja MBA? Käsittääkseni kauppaopisto vastaa korkeakouluja.
- kjhgjkl
Mieti vähän.... Joo kauppaopisto todellakin vastaa korkeakouluja... ;) :DDDDDD
- pääsykoe??
Hei!
aion hakea sinne ,niin minkälainen pääsykoe on? pitäskö osaata täydellisesti englantia?- Mial_
Ei tietenkään tarvitse täydellisesti osata mitään. Ei nuo ammattikoulun pääsykokeet ole kovinkaan vaikeita.
- lugiohomo
Ja aloittajana oleva lukiolainen luulee, että lukiopapruilla pääsisi siwan kassaa parempaan paikkaan :DDD
- Chaserr
No ei sillä lukiokoulutuksellakaan suoraan pääse juuri mihinkään. Luultavasti kumpikin jatkaa AMK:hon tai yliopistoon, ylioppilas ja merkonomi. Naurettavaa ylipäänsä taistella koko asiasta.
- opiskelija43
Ei sinne kassalle tuosta noin vaan pääsee (kokemuksesta tiedän). Kyseisessä koulussa on 4 erilaista tutkintolinjaa ja vain yksi niistä johtaa sitte kaupankassalle..
- salkkumies-
Tänne vain pellet kirjoittelee tietämättä mistään mitään.
Kyseessä on erittäin korkeatasoinen koulu jonne idiootit ei pääse edes sisään.- Anonyymi
Korkeatasoinen? :D
Se on tavallinen kauppaoppilaitos. Oppilaat on tyhmiä, opettajat on alipalkattuja ja olisivat mieluummin muualla töissä, opetusta ei ole, ja kursseista pääsee läpi kirjoittamalla nimensä paperiin.
Huhujen mukaan nimestä Suomen Liikemiesten Kauppaoppilaitos luovuttiin, koska kukaan ei saanut töitä sieltä saadulla todistuksella. :DDD - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Korkeatasoinen? :D
Se on tavallinen kauppaoppilaitos. Oppilaat on tyhmiä, opettajat on alipalkattuja ja olisivat mieluummin muualla töissä, opetusta ei ole, ja kursseista pääsee läpi kirjoittamalla nimensä paperiin.
Huhujen mukaan nimestä Suomen Liikemiesten Kauppaoppilaitos luovuttiin, koska kukaan ei saanut töitä sieltä saadulla todistuksella. :DDDMistä tiedät? Oletko opiskellut siellä?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Korkeatasoinen? :D
Se on tavallinen kauppaoppilaitos. Oppilaat on tyhmiä, opettajat on alipalkattuja ja olisivat mieluummin muualla töissä, opetusta ei ole, ja kursseista pääsee läpi kirjoittamalla nimensä paperiin.
Huhujen mukaan nimestä Suomen Liikemiesten Kauppaoppilaitos luovuttiin, koska kukaan ei saanut töitä sieltä saadulla todistuksella. :DDDVoi olla, että nykyään opiskelija-aines on niin ikäluokkansa heikoimmasta päästä, ettei niistä mikään oppilaitos pysty kouluttamaan kelvollista työntekijää mihinkään.
Ennen Liikemiesten kauppaoppilaitos oli alan huippua, erittäin arvostettu. Sinne ei päässyt kuka vain ja valmistuneet sijoittuivat työelämään hyville paikoille jokainen heti. Kukaan ei silti luullut olevansa joku kandi saati maisteri, kaikki osaavia merkonomeja. Se oli siihen aikaan, kun merkonomin opinnot olivat vaativammat kuin nykyään tradenomiksi opiskelevilla, jotka osaavat vain korostaa olevansa korkeakoulututkinnon suorittaneita.
- Anonyymi
Saatana tämä on suomen paras koulu, koska heidän oma kioski imee minun taskut kuivaksi joka vitun viikko muuta huonoa ei ole.
- Anonyymi
Älkää menkö tähän kouluun!!
Opettajat lusmuilee eikä opeta! Jos pyydät apua, tuhistaan ja ihmetellään milsi olet opiskelemassa.
Itse pitää asiat itsenäisesti opiskella, opettaja antaa tehtävät ja näihin ei saa ohjausta!
Lisäksi sanotaan että on läsnäolopakko mutta miksi kun ketään opettajaa ei kiinnosta opettaa.
Hutiloiden saa kyllä täydet arvosanat, mutta opetus huonoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle1024772Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖493232Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle852969- 811727
Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.411500450 000 ulosotossa
Suomessa on tällä hetkellä ennätysmäärä ihmisiä ulosotossa. Viime vuonna heitä oli yli puoli miljoonaa. Kuluvan vuoden1071322- 161039
Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj106981Miehen taloudellinen tilanne ja
halu tarjota suojaa kaikin tavoin on usein perheen selkäranka. Siksi naisen ei ikinä pitäisi jättää huomiotta miehen rah29973Miksi syyllistät minua siitä etten pysty vastaamaan tunteisiin?
En minä sille mitään mahda. Tuntuu pahalta. En pysty enää keskittymään mihinkään enkä nauttimaan mistään, kun tämä tilan40971