Uusien keikkojen julkistus?

iskelmädiggari

Joo, tuli vaan mieleen, että Tommi Liimatainen lupaili Iltalehden jutussa 22.2. että tämän vuoden keikat julkaistaan "viikon kuluttua". Juttu löytyy Iltalehden julkkisarkistosta edelleen, sivun oikea reuna, otsikko " Kiinnostus Katriin ja Tommiin kaatoi Hypen nettisivut". No, yli viikko on jo mennyt.En ole nähnyt tietoa keikoista. Toki on ok, jos keikat vähän myöhemmin julkaistaan, mutta mielestäni ei kannattaisi lupailla sellaista, mitä ei varmuudella tiedä tapahtuvan. Mielestäni on mielenkiintoista, että Katri on vaihtanut levy-yhtiötä, ja oikein mielenkiintoista nähdä millaista materiaalia saavat aikaan, mutta täytyy sanoa, että ehkä hieman hämmästytti sekin, kun Liimatainen jossain lehdessä jo niin povaili, että Katri on selvä voittaja ensi vuoden Emma-gaalassa. No, tokihan tuollaista nyt voi sanoa, ja onhan hyvä, että taustahahmolla on innokas ote työhönsä artistin kanssa. Mutta silti tulee tunne, että onko tämä vielä toistaiseksi vain hypeä (niinpä, uuden levy-yhtiön nimihän on Hype records!), ja vähemmän tekoja. No, luulisin kuitenkin, että teot puhuvat aikanaan puolestaan, varmaan Katri on kuitenkin tämän siirtymisen uuteen levy-yhtiöön miettinyt tarkkaan. Eiköhän ne ihan hyvää kuitenkin aikaiseksi saa.

9

267

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • opopop

      ffff

    • r.moore

      Tämä julkisuudessa tiuhaan oleminen on kyllä osin lehdistön aikaansaamaa, noista seurustelu-huhuista 7-lehdessä alkanutta. Mutta kun alkaa olla kaikki sanottu niin kannattaako julkisuuteen tulla sanomaan, ettei ole mitään uutta sanottavaa? Tällä hypetyksellä Katri Helenan markkina-arvo tietenkin nousee pilvien yläpuolelle, lehtien kertoman mukaan Katri on Suomen kallein artisti jo nyt eli hinnat ovat pilvissä muihin verrattuna. Tiedä häntä sitten totuutta tähänkään. Tommi Liimataisen markkinointitapa kuitenkin on aiempia Katrin yhteistyökumppaneita agressiivisempaa, ja johonkin rajaan saakka tykkään tästä uudesta esillepanon ideologiasta. Katri On Tähti ja tähtenä ainakin minun mieleni taivaalla.
      Meille diggareille tämä on tietenkin surullista jos konserttilippujen hinnat kohoavat myös yläilmoihin niin ettei ole varaa enää niihin mennä. Kesäksi on jossakin lehdessä luvattu singleä, odotetaan nyt sitä.

    • <konserteissa käynyt

      Oksettaa koko Katrin touhu! Olevinaan parempi kuin muut!
      Nauttikoon nyt nuoresta miehestä.

      • jaskan kaveri

        Katri Helena ei ole koskaan "ollut olevinaan" muita parempi ja jokainen sitäpaitsi saa nauttia kenestä ja mistä haluaa. Myös katri Helena.

        Oksennukseen on myös jokaisella ihan omat syynsä: katsooo jokainen vain itseään ja omaa suutaan mitään kurkkuunsa panee, myös mielikuvituksessaan.


      • Pasi K.
        jaskan kaveri kirjoitti:

        Katri Helena ei ole koskaan "ollut olevinaan" muita parempi ja jokainen sitäpaitsi saa nauttia kenestä ja mistä haluaa. Myös katri Helena.

        Oksennukseen on myös jokaisella ihan omat syynsä: katsooo jokainen vain itseään ja omaa suutaan mitään kurkkuunsa panee, myös mielikuvituksessaan.

        Kesällä Katri Helena tekee ilmeisesti viisi keikkaa. Niitä ei ole vielä julkistettu Hype Recordsin sivuilla, mutta ainakin seuraavat kolme keikkaa on nyt tiedossa:

        19.6. Provinssirock, Seinäjoki
        15.7. Vihreät Niityt -tapahtuma, Ikaalinen
        30.7. Vihreät Niityt -tapahtuma, Kajaani

        Lähde: http://www.mtv3.fi/viihde/uutiset/musiikki.shtml/1288063/katri-helenan-yllattava-aluevaltaus-provinssirockiin


    • Pasi K.

      Nyt Katri Helenan kesän keikkoja näkyy Hype Recordsin sivuilla: http://www.hypeproductions.fi/site/

      Edellisessä viestissäni olevien keikkojen lisäksi on:

      27.5. Virgin Oil Co., Helsinki

      • r.moore

        Nyt pitää alkaa miettimään ensi kesän suunnitelmiaan koska Katrin esiintymiset näyttävät olevan kovin "kaukana" kotipaikkakunnalta. Voihan harmi kun voi olla ettei pääsekään mihinkään näistä ilmoitetuista paikkakunnista.


    • höylä Janhunen

      Katrin nettisivuilla kiitellään vain joulukonserttiin osallistuneiden kuuntelijoiden kiitollisuudesta Katrin musiikkiin.Ei tietokaan keikoista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      18
      3764
    2. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      222
      3698
    3. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      96
      2656
    4. SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!

      Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot
      Maailman menoa
      20
      2564
    5. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      18
      2238
    6. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      64
      2236
    7. "Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa

      Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita
      Maailman menoa
      27
      2083
    8. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      13
      1946
    9. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      58
      1778
    10. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      90
      1611
    Aihe