Pokerillako rikastuu :D

teuvo ;)

Huvin vuoksi ja ajankulun takia tuli taas pelattua prikymppiä pokeriin ja huvittaa ihan vieläkin oikeestit toi serverin toiminta :D Ei jumalauta..
Persettä jakamalla rikastuis nopeemmin :D

6

322

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 9+7

      Kusetusta ne on kaikki, mahdotonta päästä voitolle pidemmän päälle ellei kuuluu pokeriverkon valitsemiin voitollisiin pelaajiin. Suurin osa kuitenkin on vain deposit-automaatteja, jotka väkisin häviävät rahansa jossain vaiheessa jotta tekisivät uuden talletuksen. Kuvio on kaikilla sivustoilla sama.

      • gdsfdfsdf

        lol, hävisit vissii rahaa tänään urpo!


    • syy teissä

      Aina kun hävitään niin syy on aina jossain muussa kun itsessään. Kyllähän sitä pokerilla on jotkut rikastuneet jo 60-70, ja suomessakin Pyysing jo ennen netti aikaa. he vaan osaavat pelata.

      • lisäys

        60-70 luvulla


      • turnauskäteispeluri

        Taso on netissä huomattavasti kovempi, kun joskus ennen. Pelit biitatakseen ei riitä että on hyvä, pitää olla loistava. Pikkulimitit nyt biittaa, mutta jostai NL100 ylöispäin saa jo oikeasti tehä töitä.


        Esim. joskus NL100-tasolla on voinut tehä voittoa ABC. No eipä tee enää, ellei sit pelaa tyylii vaan viikonloppusin ja valkkaa pöytiä tosi tarkkaan.

        En meinaa etteikö netissä vois tehä voittoa, mutta hankalampaa se on.


      • 87t8t98yåy
        turnauskäteispeluri kirjoitti:

        Taso on netissä huomattavasti kovempi, kun joskus ennen. Pelit biitatakseen ei riitä että on hyvä, pitää olla loistava. Pikkulimitit nyt biittaa, mutta jostai NL100 ylöispäin saa jo oikeasti tehä töitä.


        Esim. joskus NL100-tasolla on voinut tehä voittoa ABC. No eipä tee enää, ellei sit pelaa tyylii vaan viikonloppusin ja valkkaa pöytiä tosi tarkkaan.

        En meinaa etteikö netissä vois tehä voittoa, mutta hankalampaa se on.

        Mitä helvetin taitoo tarvitaan niin helvetisti kun käteen kaksi korttia ja pöytään viisi.Tiedän kyllä,että pitää osata pelata,mutta ei se mitään ydinfysiikkaa ole.Netissä jää pois oleellinen asia livepokeriin verrattuna,nimittäin kehonkielen lukeminen.Ei voi,kuin päätellä pelitavasta ja panostuksista,mutta silti sekin on arvailua ja toivomista.Ja sitten,jos et ole voittajaksi vihu voittaa.Esim. eilen pelasin tappioputki päällä sittaria,niin eräs pelaaja voitti ainakin 10 all in tilannetta,kun se meni all in joka kädellä mitä oli,jos oli 5 2o niin pöytään vitosia ja kakkosia.Varmaan voitot jatkui vielä senkin jälkeen, kun minä putosin AA:lla sen 9 2o:ta vastaan.Rigged.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      253
      4567
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      131
      2993
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2752
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      74
      1740
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1574
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      23
      1475
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      55
      1324
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      93
      1235
    9. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      205
      1098
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1085
    Aihe