Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Pokerillako rikastuu :D

Huvin vuoksi ja ajankulun takia tuli taas pelattua prikymppiä pokeriin ja huvittaa ihan vieläkin oikeestit toi serverin toiminta :D Ei jumalauta..
Persettä jakamalla rikastuis nopeemmin :D
6371
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kusetusta ne on kaikki, mahdotonta päästä voitolle pidemmän päälle ellei kuuluu pokeriverkon valitsemiin voitollisiin pelaajiin. Suurin osa kuitenkin on vain deposit-automaatteja, jotka väkisin häviävät rahansa jossain vaiheessa jotta tekisivät uuden talletuksen. Kuvio on kaikilla sivustoilla sama.

Äänestä
  • lol, hävisit vissii rahaa tänään urpo!

    Äänestä

Aina kun hävitään niin syy on aina jossain muussa kun itsessään. Kyllähän sitä pokerilla on jotkut rikastuneet jo 60-70, ja suomessakin Pyysing jo ennen netti aikaa. he vaan osaavat pelata.

Äänestä
  • 60-70 luvulla

    Äänestä

  • Taso on netissä huomattavasti kovempi, kun joskus ennen. Pelit biitatakseen ei riitä että on hyvä, pitää olla loistava. Pikkulimitit nyt biittaa, mutta jostai NL100 ylöispäin saa jo oikeasti tehä töitä.


    Esim. joskus NL100-tasolla on voinut tehä voittoa ABC. No eipä tee enää, ellei sit pelaa tyylii vaan viikonloppusin ja valkkaa pöytiä tosi tarkkaan.

    En meinaa etteikö netissä vois tehä voittoa, mutta hankalampaa se on.

    Äänestä

  • turnauskäteispeluri kirjoitti:

    Taso on netissä huomattavasti kovempi, kun joskus ennen. Pelit biitatakseen ei riitä että on hyvä, pitää olla loistava. Pikkulimitit nyt biittaa, mutta jostai NL100 ylöispäin saa jo oikeasti tehä töitä.


    Esim. joskus NL100-tasolla on voinut tehä voittoa ABC. No eipä tee enää, ellei sit pelaa tyylii vaan viikonloppusin ja valkkaa pöytiä tosi tarkkaan.

    En meinaa etteikö netissä vois tehä voittoa, mutta hankalampaa se on.

    Mitä helvetin taitoo tarvitaan niin helvetisti kun käteen kaksi korttia ja pöytään viisi.Tiedän kyllä,että pitää osata pelata,mutta ei se mitään ydinfysiikkaa ole.Netissä jää pois oleellinen asia livepokeriin verrattuna,nimittäin kehonkielen lukeminen.Ei voi,kuin päätellä pelitavasta ja panostuksista,mutta silti sekin on arvailua ja toivomista.Ja sitten,jos et ole voittajaksi vihu voittaa.Esim. eilen pelasin tappioputki päällä sittaria,niin eräs pelaaja voitti ainakin 10 all in tilannetta,kun se meni all in joka kädellä mitä oli,jos oli 5 2o niin pöytään vitosia ja kakkosia.Varmaan voitot jatkui vielä senkin jälkeen, kun minä putosin AA:lla sen 9 2o:ta vastaan.Rigged.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


teuvo ;) kirjoitti:

Huvin vuoksi ja ajankulun takia tuli taas pelattua prikymppiä pokeriin ja huvittaa ihan vieläkin oikeestit toi serverin toiminta :D Ei jumalauta..
Persettä jakamalla rikastuis nopeemmin :D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu