Sports Trackerin zoomaus

Kun Sport Trackerin sivuilla zoomaa johonkin kohteeseen ja tutkii jotain harjoitusta, niin kuinka sen jälkeen pääsee palautumaan tuohon zoomattuun näkymään takaisin?

http://www.sports-tracker.com/#/home

Nyt näkymä palautuu aina koko maapalloon ja joutuu taas zoomaamaan haluamaansa kohteeseen :(
584
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

ei se käytännössä niin toimi .se harjoitus jää päiväkirjaan josta pystyt katsomaan harjoituksen tiedot. matkan ,ajan.ynm.ja sen kuljetun reitin kartalta ja siinä näkyy vain kuljettu alue jota kyllä voi zoomata.

Äänestä
  • Joo harjoitus jää päiväkirjaan ja sitä voi zoomata, mutta kun haluaisin päästä katsomaan toisten harjoituksia maailman kartalta. Jos menee selaimen takaisin napilla takaisin zoomattuun maailman karttaan, niin se ei olekaan enää zoomattuna esimerkiksi Helsingin alueelle, josta poimin sen yksittäisen harjoituksen jota kävin katsomassa.

    Kyllä se vaan käytännössä niin pöhkösti toimii. Kokeileppa.

    Äänestä

Toivottavasti ymmärsin oikein, että haluat palata takaisin samaan karttanäkymään kun olet katsonut jonkin muun henkilön suoritusta ensin.

Minulla se menee näin. Painan tehtäväpalkista explore, kaksoisnaputtelen karttakuvaa niin kauan kun pääseen kohteeseeni. Sen jälkeen kartalla siniset=pyöräilijät, punaiset=juoksijat ja keltaiset=kävelijät siellä näkyvillä. Karttaa onkin jo tässä kohtaa helpoin skrollata rullanäppäimellä lähemmäs, kauemmas. Valitsen jonkin värisen pampulan ja tutkailen henkilön suoritusta. Painan uudestaan explore kohtaa ja paluu täsmälleen samaan kohtaa karttaa mihin jäin. Ei tarvitse alkaa uudemman kerran koko maapallosta lähentämään!

Äänestä

Jaa-a, minulla se ei vaan kannettavassa Opera 11 selaimessa toimi niin. Menee aina koko maapallon näkymään vaikka painelee explore kohtaa. Jos käytät kännykkää, niin ehkä se toimii siinä eri tavalla?

Äänestä

Eiku ihan kannettavassa ja selain on IE, tosin ihan samalla tavalla toimii myös Mozillalla töissä pöytäkoneella. Kännykällä en ole kokeillutkaan. Tosin luulen olevan sellaista näpräämistä, että ei kantsi edes yrittää!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pkeckman kirjoitti:

Kun Sport Trackerin sivuilla zoomaa johonkin kohteeseen ja tutkii jotain harjoitusta, niin kuinka sen jälkeen pääsee palautumaan tuohon zoomattuun näkymään takaisin?

http://www.sports-tracker.com/#/home

Nyt näkymä palautuu aina koko maapalloon ja joutuu taas zoomaamaan haluamaansa kohteeseen :(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu