APUA!

Moi. Olen etsinyt netistä suomenkielistä kutomisohjetta perinteiseen Islantilaiseen villapaitaan.
Mistä sen löydän ?
Jos teillä on tietoa, heittäkää linkki tai jotain.
KIITOS!
3352
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Moikka.
Olen myös koittanut hakea Islantilais villapaidan ohjeita suomeksi.
Joitakin vanhentuneita sivuja löysin,mutta niistä ei apuja herunut.
Jatketaan hakua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


PUIKOT KUUMINA... kirjoitti:

Moi. Olen etsinyt netistä suomenkielistä kutomisohjetta perinteiseen Islantilaiseen villapaitaan.
Mistä sen löydän ?
Jos teillä on tietoa, heittäkää linkki tai jotain.
KIITOS!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu