Kaiuttimet

Kuulokkeiden lisäksi pitäisi ostaa jonkinlaiset kaiuttimet. Onko ehdotuksia, kokemuksia. Hyvät äänet pitäisi olla eikä mitään piipitystä. Vai kannattaako ostaa stereot erikseen ja siirtää musiikki tikulla koneelta?
161
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Et antanut mitään budjettia joten suosittelen "varman päälle" kunnon
kajareita jotka eivät pelkästään piipitä.

Genelec 8020B-pari takaa kunnon äänentoiston.
http://hintaseuranta.fi/tuote.aspx/356679

Genelciltä löytyy kyllä tuhdimpiakin malleja kultakorville.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


87654redcvbn kirjoitti:

Kuulokkeiden lisäksi pitäisi ostaa jonkinlaiset kaiuttimet. Onko ehdotuksia, kokemuksia. Hyvät äänet pitäisi olla eikä mitään piipitystä. Vai kannattaako ostaa stereot erikseen ja siirtää musiikki tikulla koneelta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu