lueskeltuani

pitkällä aikavälillä näitä juttuja valokuvauksesta ja kameroista ja niihin liittyvistä kinaamisista niin miksei porukka laita jotain esimerkkikuvia sivuilleen?
silloin näkisi noin arvion minkälaista jälkeä milläkin yhdistelmällä saa.
se olisi kaikille hyödyksi.
jokaisellehan tulee yleensä nettilittymän mukana kotisvutilaa. joten ei sen vaikeaa pitäisi olla.

3

187

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • turhuuksien turhuus.

      Se on hyvin vaikeaa. Jos ei ole mitään muuta, tärkeämpää sanottavaa, kuin joku kuva niin on parempi antaa olla.
      Internetti on jo nyt tukehtunut tyhjänpäiväisiin sivuihin.

    • flikköööör

      flickr auttaa! siellä on se camera finder, mutta yleensä kyllä ihmiset pienentävät kuviaan ennenkuin laittavat niitä sinne. että kuvat siellä eivät kameroiden välillä ole välttämättä vertailukelpoisia.

      • 646584654654647

        lisäksi myös saattavat olla kovastikin muokattuja photoshopilla jne kropattuja niin että tämäkin vähentää flikkerin kuvien arvoa kamerojen vertailussa, mutta ei se mikään huono vaihtoehto ole.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      44
      10639
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      128
      10166
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      22
      7947
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      177
      6354
    5. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      35
      5048
    6. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      58
      4790
    7. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      132
      4152
    8. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      129
      3466
    9. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      63
      3175
    10. Adonikselle

      Kuvittelitko oikeasti, että ootan sua? Kuvittelitko, että voit noin vain vetäyttä ja kun tulet takaisin, kaikki on niin
      Ikävä
      227
      3124
    Aihe